ODWOŁANY TERMIN! XXVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (MP do lat 12-14)

5486

10.03.2020

Informujemy, że zgodnie z rekomendacją władz państwowych ws zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 organizator Olimpiady, Lubelska Unia Sportu, zdecydował o zmianie terminu zawodów planowanych na 28 marca – 4 kwietnia 2020.

Nowy terminarz rozegrania zawodów podany zostanie w terminie późniejszym. 

24.02.2020

Szanowni Państwo,

Mistrzostwa odbędą się jak co roku w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, zaś głównym organizatorem zawodów halowych w 2020 r. został Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Na podstawie konkursu operatorem (wykonawcą bezpośrednim) została Lubelska Unia Sportu (tel. 814446990 email: lus@lus.org.pl).

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży jest imprezą ogólnokrajową i obejmuje ponad 20 dyscyplin sportów halowych.

Turnieje Szachowe przewidywane są w dniach od 28 marca (przyjazd, odprawa techniczna) do 4 kwietnia (IX runda, zakończenie) w Sali Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego ul. Mościckiego 1 w Puławach.

Operator OOM, przy wsparciu PZSzach, jest obecnie w trakcie redagowania Komunikatu Organizacyjnego.

W kwestiach sportowych obowiązywać będzie Regulamin MPJ 12-14 opublikowany na naszej stronie https://pzszach.pl/2020/01/02/regulaminy-2020/

PZSzach współpracuje z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego i Lubelską Unią Sportu, wspiera organizatorów w kwestiach merytorycznych i dokłada wszelkich starań dla zapewnienia maximum informacji dotyczących tego turnieju.

Polski Związek Szachowy zajmuje się kierownictwem organizacyjno-sportowym turniejów rangi mistrzostw Polski do lat: 6,7,8,10,16,18, Indywidualnymi Mistrzostwami Polski  oraz Drużynowymi Mistrzostwami Polski.

W wyniku rozporządzenia Ministerstwa Sportu co roku OOM jest wyjątkiem od tej reguły, ale nie zmienia to faktu, że PZSzach będzie Państwa informować o wszystkim tak szybko jak to możliwe.

Rozporządzenia i decyzje ministerialne oraz zarządu urzędu marszałkowskiego woj. lubelskiego dotyczące organizacji XXVI OOM:

  1. Decyzja nr 2 Ministra Sportu z dnia 8.01.2020 r.

https://www.gov.pl/web/sport/wybor-gospodarza-zawodow-finalowych-ogolnopolskiej-olimpiady-mlodziezy-na-lata-2019-23

Uchwała z dnia 18 lutego 2020 r. Zarządu Województwa Lubelskiego  Nr CXVII/2415/2020

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Województwa Lubelskiego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w formie wspierania

https://www.lubelskie.pl/aktualnosci-promocja-i-turystyka/rozstrzygniecie-otwartego-konkursu-ofert-na-realizacje-zadania-publicznego-wojewodztwa-lubelskiego-w-zakresie-wspierania-i-upowszechniania-kultury-fizycznej-w-formie-wspierania/

Regulamin współzawodnictwa sportowego w systemie sportu młodzieżowego

http://sport-mlodziezowy.pl/attachments/article/176/SZACHY%202020.pdf

  1. Informacje o XXVI OOM na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego

https://www.lubelskie.pl/aktualnosci/xxvi-ogolnopolska-olimpiada-mlodziezy-lubelskie-2020/