Wojsko Polskie w czołówce najlepszych drużyn Mistrzostw NATO Chess 2023

569

W dn. 3-9 września br. reprezentacja WP w składzie: ppłk Sławomir Kędzierski, kpt. Dariusz Sycz, kpt. Damian Graczyk, por. Marcin Pietruszewski, por. Kamil Cichy, kpr. pchor. Patryk Michałowski, st. szer. Tomasz Hadzicki oraz szer. Zbigniew Glatty, zajęła 5. miejsce na 33. Mistrzostwach NATO w Szachach w Portorož (Słowenia). Turniej wygrali Niemcy, srebro zdobyli Grecy, a brąz Amerykanie. Startowało 21 drużyn z 17 państw.

Wyniki drużynowe:

Wyniki indywidualne:

Jedną z największych niespodzianek zawodów była obecność WGM Dany Reizniece-Ozoli (była dyr. zarządzająca FIDE) w łotewskiej drużynie.

Kolejna edycja zawodów planowana jest na Rodos w Grecji, natomiast w 2025 r. przyjmiemy najlepszych szachistów NATO w gościnnych murach Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie.

Autor: ppłk Sławomir Kędzierski