Puchar Świata Baku 2023

13135

W dniach 29.07-25.08.2023 w Baku (Azerbejdżan) odbędzie się Puchar Świata oraz Puchar Świata Kobiet.

W zawodach uczestniczyć będzie 206 zawodników w grupie Open oraz 103 zawodniczki.
Pierwsza 50 w grupie Open oraz 25 w grupie kobiet startują od drugiej rundy.

strona zawodów
drzewka kojarzeń

transmisja Open
transmisja Kobiet

Polska reprezentowana jest przez rekordową ilość zawodników: Jan-Krzysztof Duda (zwycięzca PŚ 2021), Radosław Wojtaszek (nominacja PZSzach – miejsce olimpijskie), Mateusz Bartel (lista rezerwowa ME wobec rezygnacji z udziału zawodników z Armenii), Kacper Piorun (ME 2021), Szymon Gumularz, Igor Janik, Grzegorz Nasuta (Wszyscy ME 2023), Monika Soćko, Oliwia Kiołbasa (IMEK 2021), Klaudia Kulon, Karina Cyfka (IMEK 2023), Michalina Rudzińska (nominacja PZSzach – miejsce olimpijskie).
Ze względów prywatnych z udziału w zawodach musiały zrezygnować dwie zawodniczki: Alina Kaszlińska oraz Aleksandra Malcewska.

I runda

Jan-Krzysztof Duda (MKS MOS Wieliczka)- wolny los
Radosław Wojtaszek (KS Gwiazda Bydgoszcz)- wolny los
Mateusz Bartel (KSz Polonia Wrocław) – Abdelraham Hesham (Egipt) 1-1 1,5-0,5
Kacper Piorun (KSz Hetman GKS Katowice) – Pablo Ismael Acosta (Argentyna) 1-1 1,5-2,5
Szymon Gumularz (KSz Polonia Wrocław) – Igor Janik (UKS Hetman Elbląg) 1-1; 0-2
Grzegorz Nasuta (KSz Miedź Legnica)Victor Erdos (Węgry) 0,5-1,5

Monika Soćko (KSz Hetman GKS Katowice) – Anjum Noshin (Bangladesz) 1,5-0,5
Oliwia Kiołbasa (KS Gwiazda Bydgoszcz) – Mitra Asgharzadeh (Iran) 1,5-0,5
Klaudia Kulon (LKS Wrzos Międzyborów) – Yerisabel Miranda Llanes (Kuba) 1,5-0,5
Karina Cyfka (KSz Miedź Legnica) – Melissa Castrillon Gomez (Kolumbia) 1-1 2-0
Michalina Rudzińska (Strzelec Strzelce Opolskie) – Vo Thi Kim Phung (Wietnam) 1-1 2-0

II runda

Jan-Krzysztof Duda  – Emilio Cordova (Peru) 1,5-0,5
Radosław Wojtaszek  – L M S T De Silva (Sri Lanka) 1,5-0,5
Mateusz BartelAleksander Donchenko (Niemcy) 1-1
Igor Janik – Leinier Dominguez (USA) 0-2

Monika Soćko – Ulwija Fatalijewa (Azerbejdżan) 0,5-1,5
Oliwia Kiołbasa Nurgyul Salimowa (Bułgaria) 0,5-1,5
Klaudia Kulon Nana Dżagnidze (Gruzja) 2,5-0,5
Karina Cyfka – Bella Chotenaszwili (Gruzja) 0,5-1,5
Michalina Rudzińska – Harika Dronavali (Indie) 0-2

III Runda

Jan-Krzysztof Duda – Iwan Czeparinow (Bułgaria) 2,5-1,5
Radosław Wojtaszek –
Iwan Schitco (Mołdawia) 3-1
Klaudia Kulon
Eline Roebers (Holandia) 0-2

IV Runda

Jan-Krzysztof Duda – Parham Maghssoodloo (Iran) 3,5-2,5
Radosław Wojtaszek
– Leinier Dominguez (USA) 2,5-3,5

V runda

Jan-Krzysztof Duda – Fabiano Caruana (USA) 0,5-1,5