Przekazanie 1,5% podatku za rok 2022 jest już dostępne

409

Szanowni Państwo,

Informujemy że możliwość przekazania 1,5% podatku za 2022 na rzecz PZSzach (KRS 0000143874) jest już dostępna w systemach informatycznych urzędów skarbowych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom którzy w roku bieżącym oraz w latach ubiegłych tą drogą postanowili wesprzeć rozwój polskich szachów.

 

  *   *   *   *   *   *   *

Szanowni Państwo,

      Informujemy, że możliwość dokonywania wpłat na rzecz Polskiego Związku Szachowego została czasowo wstrzymana z uwagi na złożenie sprawozdania finansowego w późniejszym terminie. Opóźnienie spowodowane było działalnością niektórych członków poprzedniego zarządu, którzy nie zastosowali się do wynikającego z ustawy obowiązku rzetelnej współpracy z biegłym rewidentem, przez co ten nie mógł dokończyć analizy sprawozdania w przewidzianym przepisami terminie. To spowodowało przesunięcie terminu zatwierdzenia tegoż dokumentu przez Walne Zgromadzenie Delegatów poza ramy czasowe wyznaczone przez Narodowy Instytut Wolności zatwierdzający możliwość przekazywania wpłat na rzecz organizacji pożytku publicznego.

      W chwili obecnej trwają działania wyjaśniające zaistniałą sytuację i prosimy o wstrzymanie się z przekazywaniem wpłat do czasu rozstrzygnięcia sytuacji o czym poinformujemy niezwłocznie na stronie związku.