Legnica XXXVI Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Dolnośląskiego.

518

Zwycięstwem arcymistrza Titasa Stremaviciusa z Litwy zakończył się  XXXVI Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Dolnośląskiego.

Po 3-letniej przerwie ponownie w Legnicy został rozegrany kołowy turniej arcymistrzowski w którym można było wypełnić normy na arcymistrza oraz mistrza międzynarodowego.

Udział czterech arcymistrzów oraz młodych zawodników zapowiadał duże emocje. Od początku świetnie prezentował się mistrz międzynarodowy Piotr Dobrowolski, jednak słabszy finisz spowodował że uplasował się na drugim miejscu.

Solidnie od samego bardzo solidnie grał Titas i zwyciężył z historycznym wynikiem 7,5 pkt z 9 partii.

Trzecie miejsce zajął wielokrotny uczestnik turnieju arcymistrz Łukasz Cyborowski.

Tym razem nikomu nie udało się wypełnić normy na tytuły międzynarodowego choć bardzo blisko tego zadania był wicemistrz Polski do lat 18 Maciej Czopor.

Turniej mógł zostać rozegrany dzięki wsparciu KGHM Polska Miedź S.A.