Mistrzostwa Polski do lat 6,7 i 8

1059

W dniach 29.04-08.05.2022 w Poroninie rozegrano 3 zawody rangi Mistrzostw Polski najmłodszych kategorii wiekowych.

Mistrzostwa Polski Dzieci do lat 8 (3-8.05.2022)

Złotym medalistą Mistrzostw został Eryk Ejsymont (UKS Łada Raszyn), który lepszym wartościowaniem pomocniczym wyprzedził Ignacego Bukłaho (KSz Jagiellonia Białystok) – obaj 8/9. Brązowy medal zdobył Wojciech Korzeniowski (MGLKS Parnas Oława)

startowało 70 zawodników

pełne wyniki

Mistrzynią Polski została Doan Bao Anh Angelina, Nguyen (KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny) 8,5/9, która wyprzedziła Lilę Rządkowską (KSz Polonia Wrocław) 7,5/9 oraz Elizę Dąbrowską (KSz Jagiellonia Białystok) 6,5/9.

Startowało 30 zawodniczek

Mistrzostwa Polski Dzieci do lat 7 (29.04-03.05.2022)

Mistrzem Polski został Oskar Ciupek (UKS 21 Podlesie), srebrny medal Stanisław Panasiuk (KKSz Urania Krosno) – obaj 7,5/9, Brązowy medal zdobył Mateusz Rabiej (KSz Polonia Warszawa)

Startowało 60 zawodników

Pełne wyniki

Mistrzynią Polski została Liliana Lechowska (WKS Hetman Wrocław) – 9/9! Srebrny medal powędrował do koleżanki z klubu Anny Babij 7/9, a brąz do Heleny Taradajko (KS Szachownica Rzeszów) 6/9.

Startowało 19 zawodniczek.

Mistrzostwa Polski Dzieci do lat 6 (29.04-03.05.)

Pierwsze dwa miejsca zajęli zawodnicy, którzy zdobyli 8 punktów: Jan Szumiec (KSz Dwie Wieże Kraków) oraz Witold Rusek (K. Sz. Dwie Wieże Rzgów) Brązowy medal zdobył Jan Draganik (GKSz Hetman Pilzno)

Startowało 29 zawodników

Pełne Wyniki

W turnieju dziewczynek triumfowała Maja Cholewa (TKKF Drogowiec Kraków) 8/9, która wyprzedziła Wiktorię Makuchowską (KS AZS Vratislavia Wrocław) 7,5/9 oraz Magdalenę Dudę (KSz Hetman Katowice) 6,5/9.