PGNiG TERMIKA Puchar Polski w Szachach – Elbląg 9-10.04.2022 r.

8502

W Elblągu w dniach 9-10.04.2022 odbył się pierwszy z czterech turniejów cyklu PGNiG TERMIKA Puchar Polski w Szachach.

Zawody zakończyły się zwycięstwem Szymona Gumularza (KSz Polonia Wrocław), który w finale pokonał Bartosza Soćko (KSz Hetman GKS Katowice). Mecz o 3-cie miejsce wygrał Piotr Brodowski (Biały Król Wisznia Mała)

W zawodach uczestniczyło 322 zawodników. Po pierwszym dniu zawodów rozgrywanych tempem szachów szybkich wyłoniono 16-tkę walczącą następnie w turnieju pucharowym:

Szymon Gumularz, Łukasz Licznerski, Bartosz Soćko, Marcin Tazbir, Jan Klimkowski, Mirosław Lewicki, Paweł Czarnota, Piotr Brodowski, Miłosz Szpar, Jan Kokoszczyński, Julia Antolak, Kacper Polok, Jakub Seemann, Michał Mirski, Radosław Psyk oraz Oliwia Kiołbasa.

Równolegle do turnieju finałowego rozegrano turniej pocieszenia w szachach błyskawicznych w którym zwyciężył Antoni Kozak (TSz Skoczek Sędziszów Małopolski) przed Jakubem Kosakowskim (MUKS Stoczek 45 Białystok) oraz Igorem Janikiem (UKS Skoczek Elbląg).