Łódzki Festiwal Szachowy 13-14.11.2021

1240

Arcymistrz Jacek Gdański zdobywa w Łodzi Puchar Zdobywcy Pucharu Świata Jana-Krzysztofa Dudy

W dniach 13 -14 listopada rozegrano V Łódzki Festiwal Szachowy ,a nim Mistrzostwa Polski Branży Okiennej .

W trzech turniejach startowało około 200 osób w tym wiele dzieci .

Festiwal był pod Patronatem naszego najwybitniejszego Arcymistrza -Zdobywcy Pucharu Świata Jana -Krzysztofa Dudy https://jkduda.pl/ i pod patronatem honorowym Polskiego Związku Szachowego .

Turniej główny i Puchar Jana-Krzysztofa Dudy wygrał utytułowany Arcymistrz Jacek Gdański http://www.szachypolskie.pl/jacek-gdanski/ -8 punktów .

przed finalistą przyszłorocznych Mistrzostw Polski Mistrzem Fide Miłoszem  Szparem 7,5 punkta. Miejsca 3-5 zajęli Mistrz Antoni Kozak ,FM Sylwester Bednarek ,FM Jakub Fus – wszyscy po 7 punktów.

Najlepszą kobietą była Mistrzyni Międzynarodowa Anna Kubicka – 6,5 punktów ,najlepszym seniorem Sławomir Szmaciński 5 punktów ,najlepszym zawodnikiem do rankingu 1800  -Piotr Witkowski .

Serwis turniejowy :

Memoriał Mistrza Tomasza Rakowieckiego o Puchar Dziekana Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego  Uniwersytetu Łódzkiego Profesora Rafała Matery wygrała drużyna „Polscy Dżentelmeni”  przed  K.O.B.R.A . i „Termiką” .

Serwis Turniejowy :

W turnieju dzieci do lat 10-ciu zwyciężył Mikołaj Breliński przed Maksymem Mazurkiem i Pawłem Skrzypcem .

W turnieju dzieci w kategorii 11- 18 lat zwyciężyła Wiktoria Mitręga przed Kacprem Ugorkiem i Michałem Moczulskim .

W Mistrzostwach  Polski Branży Okiennej zwyciężył Paweł Flis -RPW Okucia Budowlane Łódź ,przed Wiktorem Tańskim-Imago Barcin  i Aleksandrą Sławską- RPW Łódź .