Piorun mistrzem Polski w szachach szybkich!

870

W dniach 3-4 marca w Stacji Nowa Gdynia w Zgierzu odbyły się ATLAS Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich.

3 marca rozegrano – po raz pierwszy – ATLAS Drużynowe Mistrzostwa Polski  z udziałem 42 drużyn. Tempo gry dla obu turniejów wynosiło 10 minut na partię + 5 sekund za każde posunięcie. Drużyny składały się z czteroosobowych zespołów, a na czwartej szachownicy musiała wystąpić kobieta.

Niespodziewanie, acz zasłużenie zwyciężyła drużyna KSz Miedź Legnica, która w ostatniej rundzie pokonała 3-1 faworyzowany zespół KSz Hetman GKS Katowice. Mistrzowie zagrali w składzie: Aleksander Miśta (4,5/9), Robert Kempiński (7,5/9), Marcin Sieciechowicz (8/9), Anna Karykowska (4,5/9).

Srebrny medal zdobyła drużyna KSz Polonia VOTUM SA Wrocław w składzie Mateusz Bartel (5,5/9), Dimitrios Mastrovasilis (6,5/9), Oskar Wieczorek (6,5/9), Jolanta Zawadzka (6,5/9).

Brązowy medal zdobyła drużyna Wieży Pęgów, dla której jest to pierwszy medal w historii drużynowych mistrzostw Polski. Drużyna wystąpiła w składzie: Wojciech Moranda (7,5/9), Piotr Nguyen (4,5/9), Paweł Kowalczyk (6/9), Joanna Majdan (8/9).

pełne wyniki

4 marca rozegrano ATLAS Indywidualne Mistrzostwa Polski, a w turnieju wystąpiło 339 zawodników.

Wysoka frekwencja spowodowała duży ścisk w czołówce i by myśleć o medalu trzeba było zdobyć 6 plusów.

Mistrzostwa wygrał Kacper Piorun (KSz Stilon Gorzów Wielkopolski) który zdobył aż 8,5 punktu i zasłużenie wywalczył tytuł Mistrza Polski. Srebrny medal zdobył Mateusz Bartel (KSz Polonia Wrocław). Trzecie miejsce podzieliło 4 zawodników, a najlepsze dodatkowe wartościowanie miał Wojciech Moranda (Wieża Pęgów).

Medaliści ATLAS Indywidualnych Mistrzostw Polski: Kacper Piorun, Mateusz Bartel, Wieża Pęgów

W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Monika Soćko (KSz Hetman GKS Katowice), która wyprzedziła Jolantę Zawadzką (KSz Polonia Wrocław) i Joannę Majdan (Wieża Pęgów).