Kacper Piorun zwycięzcą XVII MetLife Najdorf Chess Festival

1201

Kacper Piorun – aktualny mistrz Polski i brązowy medalista z Chanty Mansyjska – dzięki dzisiejszemu remisowi obronił pozycję lidera i został zwycięzcą tegorocznego XVII Metlife Najdorf Chess Festival.

Ostatnią partię tegoroczny mistrz Polski zakończył dość szybko, gdyż zaledwie po wykonaniu 15 posunięć na propozycję Daniela Fridmana, zawodnicy zgodzili się na remis. Wynik ten powodował, że Niemiec odpadł z walki o końcowy triumf, natomiast Kacper musiał czekać na wyniki innych partii, gdyż któryś z zawodników mógł jeszcze zrównać się z nim punktami i o pierwszym miejscu decydowałaby wartościowość pomocnicza. Do takiej sytuacji jednak nie doszło, gdyż nikt z dotychczasowych wiceliderów nie zdołał wygrać swojej partii.

Zwycięstwo Kacpra jest kolejnym jego wielkim tegorocznym sukcesem po mistrzostwie Polski (LOTTO Indywidualne Mistrzostwa Polski, GPW Warszawa) oraz brązowym medalu wraz z polską reprezentacją na Drużynowych Mistrzostwach Świata w Chanty Mansyjsku (Rosja). Warto przypomnieć w tym miejscu, że arcymistrz pochodzący z Łowicza jest również wielokrotnym medalistą, zarówno indywidualnie jak i drużynowo mistrzostw świata w rozwiązywaniu zadań szachowych. W memoriale Mieczysława Najdorfa triumfuje już po raz drugi – pierwsze zwycięstwo odniósł w 2013r.

„Cieszę się, że po raz kolejny zobaczyliśmy Kacpra Pioruna w świetnej formie. Wygrywając najsilniejszy w tym roku turniej w Polsce pokazał, że jest silnym punktem Reprezentacji Polski. Cieszy mnie też postawa młodego Daniela, który od jakiegoś czasu pokazuje, że za chwilę będziemy mieć kolejnego arcymistrza pretendującego do reprezentowania Polski na najważniejszych zawodach.” – powiedział Adam Dzwonkowski – prezes PZSzach.

/źródło: Sportowe Fakty wp.pl/

 

 

mutex/ocfipreoqyfb/mutex