Adam Dzwonkowski nowym prezesem PZSzach

2624

PZSzach ma nowego prezesa!

W dniu 18. czerwca br. Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Związku Szachowego wybrało nowego prezesa Polskiego Związku Szachowego. Został nim Adam Dzwonkowski, który pokonał kontrkandydata arc. Radosława Jedynaka 33:26.

Do Zarządu Polskiego Związku Szachowego weszli:

Arc. Jacek Gdański – wiceprezes Zarządu ds. sportu wyczynowego

Mf Paweł Dudziński – członek Zarządu

Łukasz Turlej – wiceprezes Zarządu ds. sportu powszechnego

Kamila Kałużna – członek Zarządu

Anna Mrozińska – członek Zarządu

Waldemar Cieślak – członek Zarządu

Waldemar Taboła – Sekretarz Generalny

Radca prawny Michał Parzydeł – członek Zarządu

Andrzej Ciesiński – członek Zarządu.

Do Komisji Rewizyjnej zostali wybrani:

Andrzej Matusiak – Przewodniczący oraz członkowie:

Arc. Agnieszka Brustman, Marta Orłowska, Rafał Siwik i Tomasz Kamieniecki.

 

Adam Dzwonkowski ma 44 lata. W poprzedniej kadencji pełnił funkcję wiceprezesa ds. międzynarodowych i komunikacji. Jest to jego trzecia kadencja w Zarządzie PZSzach. Zawodowo jest uznanym specjalistą z obszaru teleinformatyki, specjalizując się w transformacji cyfrowej. Jest żonaty, ma trójkę dzieci. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, ma też ukończony programy menadżerskie na francuskiej INSEAD, brytyjskiej London Business School oraz amerykańskiej The Wharton University of Pennsylvania.

 

„Dziękuję całemu środowisku za udzielony kredyt zaufania. Funkcja Prezesa PZSzach jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem, ale też jeszcze większą odpowiedzialnością. Rodzina szachowa jest jedną z największych dyscyplin sportowych w Polsce i chcemy nie tylko dostarczać radości z sukcesów naszych szachistów, ale też kontrybuować do budowania narodowego kapitału intelektualnego. Dlatego też oprócz popularyzacji naszej dyscypliny chciałbym, aby jak najwięcej dzieci miało do czynienia z szachami już na poziomie szkoły podstawowej. Dziś już prawie tysiąc szkół przystąpiła do programu „Edukacja przez szachy w szkole”, który jest wielkim sukcesem naszej federacji. Szczególnie szczęśliwy jestem też dlatego, gdyż w momencie ogłoszenia wyników wyborów dowiedziałem się, że nasza reprezentacja pokonała na drużynowych mistrzostwach świata aktualnych mistrzów olimpijskich USA. To szczęśliwy znak dla mnie i całego nowego Zarządu!” – powiedział nowy prezes.

Link do programu

https://pzszach.pl/wp-content/uploads/2017/06/AdamDzwonkowski_założenia_programowe.pdf

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!