Ryszard Nowicki (09.01.1948-11.03.2017)

744

ś. † p.
Ryszard Nowicki
(09.01.1948-11.03.2017)

WSPOMNIENIE O RYSZARDZIE NOWICKIM

Pasjonat, propagator i adept królewskiej gry w szachy.

   W sobotę pożegnaliśmy Ryszarda Nowickiego, znanego działacza i byłego prezesa Klubu Szachowego „Hetman”.

   Od lat był związany z ostrowieckim Klubem Szachowym „Hetman”, najpierw  jako miłośnik szachów, a od 2000 roku jako prezes Klubu. Popularyzował i propagował w środowisku lokalnym ideę rozwoju dzieci i młodzieży poprzez grę w szachy. Jako przedstawiciel władz „Hetmana”, powołanych z inicjatywy członków Klubu, organizował we współpracy z władzami samorządowymi turnieje szachowe dla uczniów szkół oraz amatorów gier logicznych. Inicjatywę Ryszarda Nowickiego chętnie podjęli mieszkańcy miasta a szachy zyskały rangę sportu masowego. Rozpowszechniając królewską grę wśród ostrowczan prezes przyczynił się do spektakularnych sukcesów młodych zawodników na szachowej arenie ogólnopolskiej. Potrafił docenić sportowego ducha walki  uczestników  turniejów w różnych kategoriach wiekowych: dzieci, młodzików i seniorów. Na stałe wpisał w kalendarz imprez miasta turnieje i mistrzostwa szachowe organizowane w plenerze, w Zespole Szkół Samochodowych, w kinie Etiuda czy w Miejskim Centrum Kultury.

   Szczególne miejsce w sercu Ryszarda Nowickiego zajmowali najmłodsi gracze. To dla dzieci organizował  Lato z szachami,  rozgrywki z okazji Dnia Dziecka czy turnieje Mikołajkowe, wspierał WOŚP. Dla swoich podopiecznych miał zawsze dobrą radę, słowa otuchy i  nagrody za udział w rozgrywkach.

   Cieszył się z sukcesów swoich zawodników, trenował  wielokrotnych medalistów Mistrzostw  Polski w szachach.

Pozostanie w naszej pamięci jako wielki przyjaciel ludzi i szachów.

Pogrzeb rozpocznie się od wyprowadzenia ciała z kaplicy Zakładu Pogrzebowego Eden ul. Długa 79 do Kościoła paraf. Św. Michała dnia 18.03.2017 o godzinie 15:00. Po odprawieniu Mszy Św. Pogrzebowej trumna ze Zmarłym zostanie przewieziona na Cmentarz ul. Denkowska.

Autobus podstawiony będzie o godzinie 14:30 pod Słoneczne 26.