Gala 20 lecia UKS Pionier Jastrzębie Zdrój

823

9 grudnia 2016 roku w Jastrzębiu Zdroju odbyła się Gala 20 lecia Klubu UKS Pionier Jastrzębie Zdrój, połączona także z obchodami 90 lecia PZSzach.

Galeria zdjęć z Gali

W ramach Jubileuszu odbyła się symultana Szachowa na 120 szachownic.

karina-jastrzebie

Wśród symultanistów znaleźli się m.in Prezes PZSzach Tomasz Delega, Wiceprezes PZSzach Włodzimierz Schmidt, czy arcymistrzyni Karina Szczepkowska.

delega-jastrzebiePrezes PZSzach Tomasz Delega zmierzył się z VIP-ami.

L.p. Uczestnicy Grający Grających osób informacje
1 Goście Karina Szczepkowska 10 Grali: goście z całego Świata.

Pani Karina to srebrna  medalistka Olimpiady Szachowej w Baku w 2016roku-największy sukces POLSKICH szachów.

2 Vipy Delega Tomasz 10 Grali: Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój, radni, naczelnicy UM. Pan Tomasz jest Prezesem PZSzach w Warszawie.
3 Zawodnicy UKS Alexey Kislinsky 15 Grali: zawodnicy klubu szachowego UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój. Pan Alexey to Arcymistrz, srebrny medalista Mistrzostw Czech w seniorach, najlepszy zawodnik SK Slavia Orlova (Czechy)
4 Zawodnicy Slavi Marcin Molenda 15 Grali: zawodnicy klubu szachowego SK Slavia Orlova (Czechy). Pan Marcin to najlepszy zawodnik UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój (zrobił wielką niespodziankę na Mistrzostwach Europy w Pradze w 2016 roku zajmując 11 miejsce w juniorach do lat 16).
5 Mieszkańcy Jastrzębia Kasia Nemcowa 15 Grali: mieszkańcy naszego miasta. Pani Kasia to na co dzień reprezentuje USA (4-miejsce na Olimpiadzie szachowej w Baku w 2016 roku), wielokrotna medalistka mistrzostw Czech, Europy i Świata.
6 Działacze UKS Włodzimierz Szmidt 10 Grali: działacze klubu, między innymi prezesi UKS: Sułkowski Bartłomiej, Andrzej Matusiak, Zbigniew Wiczyński, Jacek Dawidów.  Pan Włodzimierz to legenda Polskich szachów. Pierwszy Arcymistrz Polski, wielokrotny Mistrz Polski, Wiceprezes PZSzach.
7 Młodzież z programu EPSWS Stanisław Drożniak 15 Grali: uczniowie SP nr 19 uczący się przez dwa lata szachów w ramach programu PZSzach-szachy jako zajęcia obowiązkowe. Pan Stanisław to najlepszy zawodnik UKS Pionier mieszkający w Jastrzębiu-Zdroju.
8 Sportowcy z Jastrzębia Mieczysław Bakalarz 15 Grali: siatkarze, hokeiści, piłkarze i uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Pan Mieczysław to reprezentant Luksemburga (wielokrotny Mistrz Luksemburga). Mistrz Międzynarodowy
9 Nauczyciele z  programu EPSWS Łukasz Brożek 15 Grali: nauczyciele uczący w Jastrzębskich szkołach szachów w ramach programu PZSzach Edukacja Przez Szachy W Szkole. Pan Łukasz to Prezes Śląskiego Związku Szachowego.

Drugą częścią gali było wręczenie odznaczeń PZSzach w kinie „Centrum” przez: Prezesa PZSzach Tomasza Delegi i Prezesa ŚZSzach Łukasza Brożka. Wręczono medale 20-lecia UKS „Pionier” Jastrzębie-Zdrój. Został po raz pierwszy zagrany hymn UKS. Całą galę uświetnił występ zespołu: Stonehenge. Wykaz osób odznaczonych Honorowymi odznakami PZSzach:

Brązowa Odznaka Honorowa Polskiego Związku Szachowego dla:

 1. Dobrowolski Mirosław – sponsor i człowiek kochający szachy, od lat wspiera nas finansowo, zawsze do dyspozycji.
 1. Kasza Łukasz – Przewodniczący Rady Miasta, wspierający nas w działalności naszego Klubu,
 2. Woś Dorota – Członek Zarządu naszego Klubu, działalność w Klubie rozpoczęła 4 lata temu,
 3. Adamczyk Piotr – Członek Zarządu – sekretarz, działalność w Klubie rozpoczął 7 lat temu, zawodnik, dobry organizator, wspierający klub i zajmujący się opieką nad zawodnikami podczas turniejów i wyjazdów. Odpowiedzialny za sprawy szkoleniowe, zgłaszający zawodników do turniejów.
 1. Kordela Krzysztof – Wiceprezes ds. organizacyjnych, swoją działalność w Klubie  rozpoczął 14 lat temu, prowadzi pieczę nad organizacją turniejów oraz realizacją projektów.
 1. Wiercioch Roman – Członek Komisji rewizyjnej naszego Klubu, dusza towarzystwa, bierze czynny udział w turniejach jako organizator oraz jako opiekun naszych dzieci podczas wyjazdów krajowych jak i zagranicznych od 18 lat.
 1. Gałuszka Marek – Członek Zarządu, od 4 lat wspomagający nas fachowym doradztwem nabytym w działalności piłkarskiej, elokwentny, biorący udział w wyjazdach z dziećmi na turnieje jako opiekun.
 1. Rydzewski Bogdan – Członek Komisji Rewizyjnej, poprzednio Członek Zarządu, od 18 lat działający w naszym Klubie, wspomagający przy realizacji naszych turniejów.
 2. Gałuszka Damian – wspomagający nas finansowo przy realizacji turniejów, służący fachowym doradztwem w pozyskiwaniu sponsorów.
 1. Hetman Anna – Prezydent naszego miasta, wspierająca nas w realizacji projektów, gość honorowy podczas turniejów.
 1. Pawłowski Andrzej – pomaga w działalności naszego Klubu od 10 lat.
 2. Janicki Krzysztof – dobry organizator służy doradztwem podczas organizacji turniejów, wspomaga nas finansowo jako sponsor.
 3. Gałuszka Agnieszka – pomaga w działalności Klubu od 4 lat, zajmuje się naszą stroną internetową, sprawuje opiekę nad dziećmi podczas wyjazdów na turnieje, pomaga w sprawach organizacyjnych naszego Klubu w realizacji projektów szkoleniowych.

Srebrna Odznaka Honorowa Polskiego Związku Szachowego dla:

 1. Sułkowski Bartłomiej – Prezes Zarządu Klubu, z Klubem związany od 12 lat, bardzo             dobry organizator, operatywny i zawsze dyspozycyjny.
 1. Janecki Marian – były Prezydent naszego miasta, wspierający nas w realizacji projektów i organizacji turniejów, czynnie przyczynia się do działalności naszego Klubu.
 1. Sobierajski Czesław – Poseł RP, członek wspierający naszego klubu
 2. Orzechowski Krzysztof – Członek Zarządu – Skarbnik, sędzia szachowy I klasy, zawodnik, instruktor szachowy, wspaniały organizator i trener.

Złota Odznaka Honorowa Polskiego Związku Szachowego dla:

 1. Hrtanek Jiri – Czech, zawodnik, od 15 lat trener naszego Klubu, Wiceprezes ds. sportowych, przyczynił się do awansu do II Ligi Juniorów, a następnie do I Ligi jako trener. Jako zawodnik gra w III Lidze Seniorów.
 1. Kosiorek Ryszard – były członek Zarządu, działalność w Klubie rozpoczął 18 lat temu, zajmował się organizacją turniejów w kraju i za granicą.
 1. Matusiak Andrzej – założyciel Klubu 20 lat temu, były Prezes Zarządu Klubu, mózg naszego Klubu, z pasją oddający się działalności człowiek kochający szach, obecnie członek Zarządu Śląskiego Związku Szachowego i Polskiego Związku Szachowego, perfekcjonista w organizacji turniejów szachowych jak również w pozyskiwaniu sponsorów, główny inicjator projektów szkoleniowych i innych w celu pozyskania środków finansowych. Szerokie kontakty z szachistami i działaczami wielu krajów.
 2. Kasperek Bogdan – przyjaciel szachów, wspomagający nas w projektach unijnych.