Wieliczka 3.12.2016

344

ŚWIĘTY MIKOŁAJ WŚRÓD SZACHISTÓW

3 grudnia 2016 r. w sali konferencyjnej „Magistrat” Urzędu Miasta i Gminy w Wieliczce zorganizowano XVI Otwarty Turniej Szachowy z okazji Mikołajek.

Grano w dwóch grupach A- dla chłopców urodzonych w 2001 r. i młodszych, B – dla dziewcząt urodzonych w 2001 r. i młodszych. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim, przy kojarzeniu komputerowym na dystansie 7 rund i z tempem gry po 15 minut dla zawodnika. Sędzią głównym był Przewodniczący Kolegium Sędziów Polskiego Związku Szachowego, sędzia klasy międzynarodowej FIDE Andrzej Irlik a sędziami rundowymi Bogumiła Ślęczka, Jacek Kasprzycki, Tomasz Para, Bartosz Ślęczka, Jerzy Cholewa. Turniej był zorganizowany w ramach akcji „Szachiści grają dla Polonii”.

Okolicznościowy list pierwszej damy Agaty Kornhauser-Duda przeczytał Andrzej Irlik.

16_mikolaj_wieliczka-2_m-1

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała prezes Międzyszkolnego Klubu Sportowego przy  Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Wieliczce Grażyna Borewicz. Zaapelowała o gest wsparcia finansowego dla emerytowanego nauczyciela wychowania fizycznego w SP nr 1 i MOS w Wieliczce, na zakup elektrycznego wózka inwalidzkiego, dzięki któremu otworzone zostaną dla Niego możliwości samodzielnego poruszania się, funkcjonowania w zewnętrznym otoczeniu poza łóżkiem i budynkiem domu opieki. Apel nie pozostał bez echa. Wszyscy zawodnicy zostali obdarowani pysznymi piernikami i koszulkami ufundowanymi przez sponsorów.

Turniej A wygrał Jan Paweł Gawor (MKS MOS Wieliczka) zdobywając 6 pkt.

Drugi był Florian Wrona, również z 6 pkt. Trzecie miejsce z 5,5 pkt. zajął Jakub  Cichoń. Na kolejnych miejscach w pierwszej dziesiątce uplasowali się Filip Wnęk, Kamil Pawłowski, Wojciech Krawczyk, Mateusz Wąsik, Szymon Wydmański, Maciej Wolak, Kamil Knapik. Rywalizowało 56 chłopców.

wyniki chłopców

Turniej dziewcząt wygrała Maja Baran (UKS Goniec Staniątki) z 6 pkt.

wyniki dziewcząt

Druga Emilia Szopa zdobyła również 6 pkt. Trzecia była Katarzyna Zabłocka z 5,5 pkt. Kolejne miejsca zajęły Wiktoria Sobieraj, Martyna Mól, Zuzanna Nowak, Julia Gaczoł, Maria Baran, Alessia Natoli, Joanna Kasprzycka. W grupie B zagrało 30 dziewcząt. Prawo udziału w finałowym turnieju akcji „Szachiści grają dla Polonii uzyskali Maja Baran i Florian Wrona ( urodzeni w 2004 r. i młodsi). Po czwartej rundzie szachistów odwiedził Święty Mikołaj, z bratem, dwoma Aniołkami i reniferem. Wszystkie dzieci otrzymały od Świętego Mikołaja czekoladowe upominki.

16_mikolaj_wieliczka-11_m-1

Zmaganiom szachistów przyglądał się trener arcymistrz Kamil Mitoń. Arcymistrz Jan Krzysztof Duda i inspektor w Starostwie Powiatowym w Wieliczce Joanna Boduch, koordynator ds. współpracy z NGO wręczyli puchary za miejsca I-III w grupie chłopców i dziewcząt.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i wybierali atrakcyjne nagrody rzeczowe w kolejności zajętych miejsc. Organizatorami turnieju byli: Powiat Wielicki, Miasto i Gmina Wieliczka, MKS MOS w Wieliczce, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce. Zadanie zrealizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Wielickiego.

Jerzy Cholewa