Igor Janik wicemistrzem Europy

13761

W zakończonych wczoraj w Pradze Mistrzostwach Europy Juniorów Igor Janik (KSz Start Elbląg) wywalczył srebrny medal w grupie chłopców do lat 16. WIELKIE GRATULACJE dla zawodnika oraz towarzyszącego mu trenera GM Roberta Kempińskiego!

To jedyny medal jaki udało się uzyskać 77-osobowej reprezentacji Polski w Czechach. O włos od medalu było jednak kilku naszych reprezentantów, którzy zakończyli zawody na najbardziej niefortunnej, bo czwartej pozycji: Oskar Ogłaza (UKS Rodło Opole) (C12), Łukasz Jarmuła (KSz HETMAN Katowice) (C18), Anna Kubicka (SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza) (D18), Magdalena Pawicka (KSz Polonia Wrocław) (D10).

Szczegółowe wyniki Polaków

Igor z trenerem

Igor Janik z trenerem GM Robertem Kempińskim

Oskar Ogłaza_2016
Oskar Ogłaza
Pawicka_2016
Magdalena Pawicka
Kubicka_2016
Anna Kubicka
Jarmuła_2016
Łukasz Jarmuła

raport: Piotr Murdzia

—–

GALERIA ZDJĘĆ (autorami są: Iwona Czopor, Stefan Fiszer, PZSzach)

GALERIA ZDJĘĆ (większość fotografii z wycieczki w dniu wolnym)

GALERIA ZDJĘĆ (fot. Bogdan Obrochta)

GALERIA ZDJĘĆ (fot. Jacek Szustakowski)

26.08.2016 (23:00)

8 runda przyniosła polskiej reprezentacji łącznie 40,5 punktu, w tym 34 zwycięstwa, 13 remisów i 30 porażek. Wśród Polaków walczących o medale znajdują się następujący zawodnicy: Łukasz Jarmuła (C18, 3 miejsce), Oskar Ogłaza (C12, 4 miejsce), Igor Janik (C16, 4 miejsce) – po 6,5 punktu. W grupie zawodników po 6 punktów są: Jan Pułtorak (C14, 7 miejsce), Magdalena Pawicka (D10, 6 miejsce) i Joanna Święch (D14, 6 miejsce). W przypadku zawodników z 5,5 punktami istnieją tylko nikłe szanse teoretyczne na podium, ale walczyć trzeba do samego końca. Dotyczy to zresztą wszystkich polskich reprezentantów. Początek jutrzejszej ostatniej rundy o godzinie 13:00. Czekają nas wielkie emocje i liczymy na wsparcie kibiców!

Jedna z polskich reprezentantek trafiła dziś do szpitala i musiała wycofać się z 2 ostatnich rund. Na szczęście sytuacja jest stabilna i najprawdopodobniej już jutro dołączy do polskiej ekipy.

Piotr Murdzia i Andrzej Matusiak

——————————–

25.08.2016 (23:00)

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. W 7 rundzie liczyliśmy na trochę większy dorobek punktowy, ale i tak możemy powiedzieć, że utrzymujemy się w walce o medale. Nasz dzisiejszy dorobek to 38,5 punktu (29 wygranych, 19 remisów oraz 29 porażek) przy 3 bratobójczych pojedynkach. Liderem ekipy został Oskar Ogłaza, który jako jedyny z polskiej reprezentacji posiada 6 punktów plasując się w grupie chłopców do lat 12 na 3 miejscu. W grupie zawodników po 5,5 punktu znajdują się: Jakub Chyży (C10, VI miejsce), Jan Pułtorak (C14, 10 miejsce), Igor Janik (C16, 9 miejsce), Łukasz Jarmuła (C18, 5 miejsce), Wiktoria Śmietańska (D8, 4 miejsce), Magdalena Pawicka (D10, 5 miejsce), Martyna Wikar (D12, 8 miejsce), Honorata Kucharska (D14, 5 miejsce). Do zakończenia zawodów pozostały 2 rundy. Walczymy i liczymy na dobre kibicowanie naszym reprezentantom!

———————————-

25.08.2016

W dniu wolnym od partii niemal połowa polskiej reprezentacji udała się na wycieczkę po Pradze, którą poprowadził p. Andrzej Matusiak. Pozostali zawodnicy oraz ich opiekunowie postanowili wypocząć w hotelu i wykorzystać wolny czas na swój sposób.

6 runda okazała się dla Polaków zimnym prysznicem. Łączny dorobek punktowy to zaledwie 39 punktów, gdy zwykle zdobywaliśmy tych punktów ok. 50. Swoje partie przegrali niestety Dawid Wierzbicki oraz Marcin Molenda, do 5 rundy liderzy polskiej ekipy. Sytuacja w dalszym ciągu jest jednak obiecująca. 5 zawodników posiada po 5 punktów: Honorata Kucharska (D14), Łukasz Jarmuła (C18), Jan Pułtorak (C14), Oskar Ogłaza (C12), Wojciech Borowik (C8). 16 zawodników posiada po 4,5 punktu i tyle samo po 4 punkty.

Przed nami decydujące 3 rundy. Z doświadczenia wiemy, że dobry wynik na finiszu zapewnia dobrą lokatę, a mamy również nadzieję że i kilka medali. 

Trzymajmy kciuki za polskich zawodników!

Piotr Murdzia i Andrzej Matusiak

——————————————-

Jest 22 sierpnia, godzina 23:00. Mistrzostwa Europy Juniorów osiągnęły półmetek i czas przed dniem wolnym podsumować dotychczasowy występ Polaków.

Polskę reprezentuje aż 77 zawodników we wszystkich grupach wiekowych. Razem z towarzyszącymi im rodzicami, opiekunami i trenerami tworzymy 3 pod względem liczebności reprezentację.

Od pierwszej już rundy każdego dnia nie brakuje emocji. Radość przeplata się ze łzami, co przy tak licznej ekipie jest nieuniknione. Nie jest również dziwne, że co runda, siłą rzeczy w takich okolicznościach, dochodzi do bratobójczych pojedynków.

Po 5 rundach największy dorobek punktowy wśród Polaków uzyskał Dawid Wierzbicki (grupa C8) oraz Marcin Molenda (C18) – po 4,5 punktu. Grupa zawodników z 4 punktami jest liczna: Wojciech Borowik (C8), Wojciech Wielgus (C8), Jakub Seeman (C8), Oskar Ogłaza (C12), Maciej Czopor (C12), Jan Pułtorak (C14), Paweł Teclaf (C14), Łukasz Jarmuła (C18), Joanna Pietryk (D8), Wiktoria Śmietańska (D8), Martyna Wikar (D14), Maria Malicka (D14), Joanna Święch (D14), Honorata Kucharska (D14), Julia Antolak (D16), Anna Kubicka (D18).

Na 4 rundy przed końcem zawodów szanse medalowe posiadają również zawodnicy z 3,5 i 3 punktami, których w naszej ekipie jest bardzo wielu.

Jutro dzień wolny i czas na regenerację sił, aby od środy zaatakować podium. Wszyscy jesteśmy pełni wiary, że Praga będzie dla nas szczęśliwa i do kraju przywieziemy worek medali.

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i uczestnikom zaoferowali komfortowe warunki oraz bardzo dobre i urozmaicone posiłki. Zawodnicy grają na 3 salach, które usytuowane są w głównym Hotelu.

Polska ekipa spotyka się codziennie o 22:00, aby móc omówić wszelkie sprawy i wynikające problemy. Na szczęście tych problemów nie ma wiele i na wszystkie kierownicy reagują na bieżąco. Na 15 minut przed rundą wszyscy zawodnicy meldują swoją obecność na rundzie u kierowników ekipy tuż przy sali gry, a po jej zakończeniu zgłaszają wynik.

Wielkim zaszczytem dla polskiej reprezentacji była wspólna fotografia legendarnego arcymistrza, pretendenta do tytułu mistrza świata oraz autora wielu doskonałych książek- Artura Jussupowa.

MEJ 2016 Praga
Polska reprezentacja z GM Arturem Jussupowem

Trzymajmy kciuki za naszych zawodników!

Piotr Murdzia i Andrzej Matusiak

W dniach 17-28 sierpnia w stolicy Czech – Pradze odbędą się Mistrzostwa Europy Juniorów (od 8 do 18 lat). Polskę reprezentuje rekordowa liczba zawodników – 78 (tylko ekipy Czech – 185 i Rosji – 132 są liczniejsze). Łącznie ekipa liczy blisko 140 osób.

Kierownikami ekipy są Andrzej Matusiak oraz Piotr Murdzia

Praga 201_ekipa

wyniki Polaków

Strona Mistrzostw

transmisja na żywo

Przydatne informacje i linki: informacja przed wyjazdem strona poświęcona wyjazdom na MEJ/MŚJ

18.08.2016.

17 sierpnia to dzień przyjazdów do Pragi, wszyscy dotarli bezpiecznie i na czas do stolicy Czech. Kierownikowie ekipy: Andrzej Matusiak i Piotr Murdzia zaprosili wszystkich trenerów i opiekunów na zebranie na którym przekazano najważniejsze informacje organizacyjne. Na spotkaniu obecna była także sędzia rundowy Magdalena Judek, która mogła wyjaśnić niepewności w przepisach co było przydatne z pewnością dla najmłodszych zawodników. W Pradze sędziować  będą także Bogdan Obrochta oraz Tadeusz Agaciński.

zebranie 17.08

o 15.00 rusza pierwsza runda. Tylko 5 Polaków na listach startowych jest w czołowej dziesiątce: Łukasz Jarmuła, Alicja Śliwicka, Anna Kubicka, Oskar Ogłaza oraz Martyna Starosta. W pierwszej rundzie do pierwszych derbów: Julia Dallemura zagra z Wiktorią Śmietańską, Martyna Starosta z Katarzyną Kuczyńską, Alicja Białek z Weroniką Zabrzańską, Emilia Dyląg z Ireną Hertlein.