Polacy Mistrzami Świata w Solvingu!

1742

W dniach 30.07-6.08.2016 r. w Belgradzie (Serbia) odbywają się Drużynowe oraz Indywidualne Mistrzostwa Świata w rozwiązywaniu zadań szachowych (solvingu).

Polska drużyna w składzie: Kacper Piorun, Piotr Murdzia i Aleksander Miśta zdobyli tytuł Mistrza Świata!

Indywidualnie złoty medal zdobył Kacper Piorun, a srebro Piotr Murdzia.

Wielki Gratulacje dla drużyny!

Trzeci z naszych reprezentantów Aleksander Miśta zajął 23 miejsce.

Ryszard Królikowski zajął 81 miejsce.

Belgrad_ind

Pełne wyniki indywidualne

Belgrad_team

Pełne wyniki drużynowe

Po pierwszym dniu mistrzostw na czele Kacper Piorun i Piotr Murdzia po 45 punktów, Aleksander Miśta 31 miejsce (32,5 pkt).

W klasyfikacji drużynowej Polacy prowadzą mając 90 punktów i o 6 wyprzedzając Litwę oraz o 7,5 Serbię

1 sierpnia odbył się Open, w którym wystąpiło 119 zawodników, w tym 5 Polaków.

Zwycięzcą został Kacper Piorun – 48 punktów, który wyprzedził Władimira Podinicia (41,6) oraz Ofer Comay.

OpenSolving

Pozostali Polacy zajęli miejsca: Aleksander Miśta 5,  Piotr Murdzia 8, Ryszard Królikowski 73 oraz Marcin Kołodziejski 81.

Przypomnijmy, że Polacy nieprzerwanie od 2009 nie powracali z tych zawodów bez złotego medalu. Obrońcą tytułu mistrzowskiego będzie ponadto Kacper Piorun.

Naszym reprezentantom życzymy garści medali!

W zeszłym roku Mistrzostwa Świata i Kongres odbyły się w Polsce, w Ostródzie.
Do dziś funkcjonuje strona internetowa, gdzie można znaleźć wiele interesujących wiadomości i ciekawych zdjęć.