Sprawozdanie z 43. turnieju Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej do lat 20

469

KOMUNIKAT KOŃCOWY

8. rundy XXI edycji Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej do lat 20 – 43. turnieju z cyklu „90 Turniejów na 90-lecie PZSzach.”

W dniu 24 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Integracyjnych Nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku rozegrano ósmą rundę XXI edycji Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej do lat 20.

Organizatorem zawodów, które przygotował i przeprowadził sędzia klasy międzynarodowej FIDE Leszek Zega, był Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Stoczek 45 Białystok. Honorowy patronat nad imprezą przyjął Prezydent Miasta Białegostoku Pan Tadeusz Truskolaski. Zawody były współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Białystok.

Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Tempo gry wynosiło po 10 minut na całą partię i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od początku partii.

W szachowych zmaganiach uczestniczyło 30 zawodników urodzonych w 1996 roku i młodszych, w tym 10 dziewcząt. Uczniowie reprezentowali 21 placówek oświatowych z Białegostoku, Moniek, Sokółki, Supraśla i Warszawy.

Wygrał Grzegorz Nasuta (Politechnika Białostocka), który zgromadził 6 punków. Wyprzedził Jakuba Kosakowskiego i Jakuba Szóstko (obaj po 5,5 punktu) oraz Kacpra Żochowskiego, Macieja Pytla i Aleksandrę Kozaczyńską (wszyscy po 5).

Zwycięzca turnieju uzyskał prawo udziału w Finale Obchodów – specjalnym turnieju, który rozegrany zostanie w grudniu 2016 roku w Warszawie.

Relację fotograficzną z rozgrywek przygotował Pan Tomasz Jarocki.

Szczegółowe rezultaty znajdują się: