Sprawozdanie z 35. turnieju Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej do lat 10

533

KOMUNIKAT KOŃCOWY
8. rundy XXI edycji Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej do lat 10 – 35. turnieju z cyklu „90 Turniejów na 90-lecie PZSzach.”

W dniu 23 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Integracyjnych Nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku rozegrano ósmą rundę XXI edycji Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej do lat 10.

Organizatorem zawodów, które przygotował i przeprowadził sędzia klasy międzynarodowej FIDE Leszek Zega, był Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Stoczek 45 Białystok. Honorowy patronat nad imprezą przyjął Prezydent Miasta Białegostoku Pan Tadeusz Truskolaski. Zawody były współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Białystok.

Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Tempo gry wynosiło po 10 minut na całą partię i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od początku partii.

W szachowych zmaganiach uczestniczyło 77 zawodników urodzonych w 2006 roku i młodszych, w tym 27 dziewcząt. Uczniowie reprezentowali 36 placówek oświatowych z Białegostoku, Kleosina, Krynek, Sokółki, Supraśla i Wasilkowa.

Najlepszym szachistą okazał się Aleks Bancarewicz (SSP 1 STO Białystok) z dorobkiem 6,5 punktu. Drugi był Iwo Karolczuk – 6 punktów. Na miejscach 3.-7. uplasowali się: Wiktor Fronczyk, Krzysztof Ciszewski, Karol Krahel, Matylda Szczotka i Natalia Malinowska (po 5,5).

Zwycięzca turnieju uzyskał prawo udziału w Finale Obchodów – specjalnym turnieju, który rozegrany zostanie w grudniu 2016 roku w Warszawie.

Relację fotograficzną z rozgrywek przygotował Pan Tomasz Jarocki.

Szczegółowe rezultaty znajdują się: