Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych – wyniki

8504

09.05.2016OOM 2016 - plakat

W zakończonej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych na podium stanęli:

 

 

 

 

Grupa dziewczyn do lat 12:

 1. Martyna Wikar (UKS Hetman Koronny Trzebinia) – 8 pkt.
 2. Irena Hertlein (ChTS Chorzów) – 7 pkt.
 3. Monika Marcińczyk (KSz Maraton Łomża) – 6 pkt.
  Pełne wyniki

Grupa dziewczyn do lat 14:

 1. Joanna Święch (LKSz GCKiP Czarna) – 7 pkt.
 2. Patrycja Waszczuk (TS Wisła Kraków) – 7 pkt.
 3. Magdalena Harazińska (KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD) – 6,5 pkt.

Pełne wyniki

Grupa chłopców do lat 12:

 1. Oskar Ogłaza (UKS Rodło Opole) – 8 pkt.
 2. Maciej Czopor (KSz Polonia Wrocław) – 7,5 pkt.
 3. Gracjan Grzesik (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin) – 6,5 pkt.

Pełne wyniki

Grupa chłopców do lat 14:

 1. Paweł Teclaf (KKS Ormuzd Kartuzy) – 7 pkt.
 2. Jan Pułtorak (UKS Rodło Opole) – 7 pkt.
 3. Mikołaj Nowak (UKS Smecz Konin) – 6,5 pkt.

Pełne wyniki

WYNIKI W KLASYFIKACJI KLUBOWEJ I WOJEWÓDZKIEJ

Zwycięzcom gratulujemy!!!

Transmisje partii na żywo:
Grupa C14 (zobacz)
Grupa C12 (zobacz)
Grupa D14 (zobacz)
Grupa D12 (zobacz)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Olecka autorstwa> Rafała Siwika.

————————————————————–

31.03.2016

Szanowni Państwo,

Informujemy, że na oficjalnej stronie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych ukazał się komunikat nr 2 z najbardziej oczekiwanymi przez szachistów informacjami. Zapraszamy do zapoznania się z dokumentem TUTAJ.

Dział szachów na stronie OOM >>> TUTAJ

——————————————————–

25.03.2016

Szanowni Państwo,

Na prośbę p. Mirosława Orłowskiego, Koordynatora OOM ze strony PZSzach, podajemy potencjalną bazę noclegową w Olecku (zobacz listę).

——————————–

24.03.2016

Szanowni Państwo,

Informujemy, że na oficjalnej stronie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych pojawił się Komunikat nr 1, do którego lektury zapraszamy.

Strona OOM

———————————

17.03.2016

Szanowni Państwo,

Informujemy, że na podstawie uzyskanych przez nas informacji komunikat XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Warmińsko-Mazurskie 2016 powinien pojawić się na dedykowanej ku temu stronie http://olimpiada.federacja.olsztyn.pl/ wkrótce.

Znany jest ogólny termin i lokalizacja Olimpiady w dyscyplinie szachy, tj. 30.04-7.05.2016 w Olecku  (30 kwiecień – dzień przyjazdu do kolacji, 7 maj – dzień wyjazdu po obiedzie).

Według posiadanych przez nas informacji miejscem zakwaterowania szachistów będzie Hotel Colosseum Olecko (ul.Gołdapska 12), zaś miejscem rozgrywek ma być Hala LEGA Olecko ( ul. Park 1), w której w dniu 01.05.2016 o godz. 17:00  przewidziana jest ceremonia otwarcia. Na potwierdzenie tych informacji oraz szczegółowy harmonogram rozgrywek musimy jeszcze chwilę poczekać aż do opublikowania komunikatu przez Warmińsko-Mazurską Federację Sportu.

————————-

Szanowni Państwo,

Zgodnie z informacją otrzymaną z Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu w Olsztynie tegoroczne Mistrzostwa Polski do lat 12 i 14 zostaną rozegrane w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych (do niedawna w sportach umysłowych) w dniach 30.04-7.05.2016 w Olecku.  (30 kwiecień – dzień przyjazdu do kolacji, 7 maj – dzień wyjazdu po obiedzie). Więcej informacji przekażemy Państwu już wkrótce.

22.02.2016

Publikujemy Regulamin Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych do 12 i 14 lat w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych

———————

17.02.2016

Szanowni Państwo,

Do biura PZSzach napływają pytania dotyczące kolizji terminów Pucharu Polski Juniorów do lat 8 (Poronin, 30.04-3.05) oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych (Olecko, 30.04-07.05). Jest nam przykro, że dla części Rodziców i Trenerów taka sytuacja powoduje różne dylematy i problemy. Mamy tego świadomość, jednak chcielibyśmy Państwa poinformować, że taka konstrukcja kalendarza sportowego nie jest wynikiem zamierzonych działań Polskiego Związku Szachowego. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych, w ramach której odbywają się zawody również w innych dyscyplinach,  nie jest imprezą podlegającą bezpośrednio naszemu Związkowi. Leży ona w gestii Marszałka danego województwa, któremu zadanie zostało powierzone przez Ministerwstwo Sportu i Turystyki na podstawie procedury konkursowej. Udziału PZSzach nie da się pominąć w tym wydarzeniu, ale głos decydujący doń nie należy. Nasze działania zmierzające do tego, aby zachować tradycyjny termin Olimpiady na początku kwietnia, nie spotkały się z akceptacją Organizatora (Warmińsko-Mazurska Federacja Sportu), który musiał uwzględnić okoliczności związane również z innymi dyscyplinami i uwarunkowaniami regionalnymi. I to trzeba uszanować.