Sprawozdanie z Turnieju Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej do lat 8

1997

KOMUNIKAT KOŃCOWY
8. rundy XXI edycji Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej do lat 8
– 33. turnieju z cyklu „90 Turniejów na 90-lecie PZSzach.”

W dniu 16 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Integracyjnych Nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku rozegrano ósmą rundę XXI edycji Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej do lat 8.
Organizatorem zawodów, które przygotował i przeprowadził sędzia klasy międzynarodowej FIDE Leszek Zega, był Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Stoczek 45 Białystok. Honorowy patronat nad imprezą przyjął Prezydent Miasta Białegostoku Pan Tadeusz Truskolaski. Zawody były współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Białystok.2016-04-16 8. runda Ligi Szkolnej do lat 8 [fot. Tomasz Jarocki] (19)

Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Tempo gry wynosiło po 10 minut na całą partię i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od początku partii.

W szachowych zmaganiach uczestniczyło 87 zawodników urodzonych w 2008 roku i młodszych, w tym 23 dziewczęta. Uczniowie reprezentowali 41 placówek oświatowych, w tym 14 przedszkoli i 27 szkół podstawowych.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Klara Szczotka (SP 12 Białystok), który wygrała wszystkie siedem partii. Wyprzedziła Julię Dallemurę, Jakub Nikołajuka, Marcela Maciejka i Jana Króla (wszyscy po 6 punktów) oraz Rafał Redutę (5,5 punktu).

Zwycięzca turnieju uzyskał prawo udziału w Finale Obchodów – specjalnym turnieju, który rozegrany zostanie w grudniu 2016 roku w Warszawie.

Relację fotograficzną z rozgrywek przygotował Pan Tomasz Jarocki.

Szczegółowe rezultaty znajdują się: