Sprawozdanie z Otwartego Turnieju Szachowego o Puchar Stoczka

1781

KOMUNIKAT KOŃCOWY
XXI OTWARTEGO TURNIEJU SZACHOWEGO O PUCHAR STOCZKA

W dniu 10 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Integracyjnych Nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku odbył się XXI Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Stoczka. Zawody zorganizował MUKS Stoczek 45 Białystok, zaś sędzią głównym był arbiter międzynarodowy FIDE Leszek Zega. Rozegrano 9 rund systemem szwajcarskim z tempo gry po 10 minut na całą partię i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od początku partii.2016-04-10 XXI Puchar Stoczka. [fot. T. Jarocki] (16)

Wystartowało 68 miłośników królewskiej gry z Białorusi i Polski. Reprezentowano 11 miejscowości: Augustów, Białystok, Grodno, Gródek, Hajnówka, Kalisz, Lubin, Mińsk, Suwałki, Węgrów i Zabłudów. Najmłodsi uczestnicy mieli po 7 lat, zaś najstarszy (Michał Ocytko) – 93.

Najlepsi gracze otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody pieniężne. Był to 17. turniej z cyklu „90 Turniejów na 90-lecie PZSzach.”. Zwycięzca turnieju (Kacper Żochowski) uzyskał prawo uczestniczenia w Finale Obchodów – specjalnym turnieju, który rozegrany zostanie w grudniu 2016 roku w Warszawie.

Relację fotograficzną z zawodów przygotował Pan Tomasz Jarocki.