Sprawozdanie z 16. turnieju Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej do lat 20

581

KOMUNIKAT KOŃCOWY

7. rundy XXI edycji Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej do lat 20
– 16. turnieju z cyklu „90 Turniejów na 90-lecie PZSzach.”

W dniu 20 marca 2016 roku w Zespole Szkół Integracyjnych Nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku rozegrano siódmą rundę XXI edycji Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej do lat 20.

Organizatorem zawodów, które przygotował i przeprowadził sędzia klasy międzynarodowej FIDE Leszek Zega, był Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Stoczek 45 Białystok. Honorowy patronat nad imprezą przyjął Prezydent Miasta Białegostoku Pan Tadeusz Truskolaski. Zawody były współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Białystok.

Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Tempo gry wynosiło po 10 minut na całą partię i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od początku partii.

W szachowych zmaganiach uczestniczyło 23 zawodników urodzonych w 1996 roku i młodszych, w tym 9 dziewcząt. Uczniowie reprezentowali 19 placówek oświatowych z Białegostoku, Moniek, Łomży, Sokółki i Warszawy.

Rywalizację zdecydowanie wygrał niepokonany Jakub Kosakowski (SG 8 STO Białystok), który zgromadził 6,5 punktu. Wyprzedził Kacpra Żochowskiego (6 punktów) oraz Grzegorza Nasutę, Przemysława Filewicza i Macieja Pytla (wszyscy po 5).

Zwycięzca turnieju uzyskał prawo udziału w Finale Obchodów – specjalnym turnieju, który rozegrany zostanie w grudniu 2016 roku w Warszawie.

Szczegółowe rezultaty znajdują się: