90 turniejów na 90 lecie – regulamin

1471
90 turniejów na 90-lecie PZSzach

pzsz90lat


Regulamin

Polski Związek Szachowy w ramach obchodów rocznicy 90-lecia istnienia ogłasza nabór turniejów wchodzących w skład całorocznego cyklu składającego się z 90 turniejów (89 turniejów eliminacyjnych + 1 finałowego).
Cele:
• Popularyzacja szachów w całym kraju.
• Integracja środowiska szachowego.
• Uczczenie obchodów 90-lecia powstania PZSzach
• Promocja dyscypliny szachy w różnych grupach społecznych i środowiskowychOgólne zasady:
a) Uprawniony do organizacji turnieju w ramach akcji „90 turniejów na 90 lecie PZSzach” jest każdy członek PZSzach.
b) Formuła turnieju, jego regulamin oraz forma organizacji turnieju leży w całkowitej gestii organizatora każdego turnieju, jakkolwiek preferowane tempo szachów szybkich. W skład cyklu mogą wchodzić cyklicznie organizowane turnieje na terenie całej Polski
c) Turniej powinien być zgłoszony do PZSzach  do końca lutego 2016. Każdy turniej otrzyma kolejny numer – zgłoszenia przyjmowane będą aż do osiągnięcia przewidywanej ilości – 89 turniejów. W nazwie turnieju powinien znaleźć się dopisek: [numer turnieju.] na 90–lecie PZSzach.
d) PZSzach nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za organizację turnieju.
e) Każdy organizator turnieju ma prawo do wykorzystania logo oraz banera 90 lecia PZSzach
f) Informacja o turniejach zamieszczona zostanie na stronie PZSzach dedykowanej 90-leciu PZSzach
g) Organizator każdego turnieju ma prawo wyznaczyć 1 osobę do udziału w Finale Obchodów (specjalnym turnieju, który rozegrany zostanie w Grudniu 2016 roku w Warszawie ). Informacja o turnieju zamieszczona będzie także w Czasopiśmie Szachowym Mat.
Wymagania stawiane organizatorowi:
– zamieszczenie informacji w komunikacie turnieju oraz w serwisie turniejowym ChessArbiter, że dany turniej wchodzi w skład cyklu
– Promowanie logo 90 lat PZSzach
– przesłanie do biura PZSzach sprawozdania (wyników, zdjęcia, osoby wyznaczonej do gry w finale)Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres m.bartel@pzszach.org.pl oraz p.wajszczyk@pzszach.org.pl w tytule wiadomości „90 turniejów – miejsce organizacji”Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Polskiego Związku Szachowego.