Turniej Kandydatów

6795

W Moskwie rozpoczął się Turniej Kandydatów. Jego zwycięzca zmierzy się w meczu o tytuł mistrza świata z obrońcą tytułu, Norwegiem Magnusem Carlsenem.

logokandydaci

Na skutek przeróżnych eliminacji do finału zakwalifikowała się ósemka starannie wyselekcjonowanych czołowych arcymistrzów na świecie. Są to: niezwykle utalentowany Fabiano Caruana (ob. USA), przegrany z poprzedniego meczu i zarazem były mistrz świata, 46-letni Viswanathan Anand (Indie), Anish Giri (Holandia), Weselin Topałow (Bułgaria), Hikaru Nakamura (USA), Siergiej Karjakin (Rosja) oraz startujący z dziką kartą (ale wcale niebędący bez szans) Lewon Aronian (Armenia). Ośmiu superarcymistrzów zagra za sobą po dwa razy, co daje sumę 14 rund do rozegrania. Będzie to nie lada gratka dla kibiców! W dzisiejszej pierwszej rundzie zwyciężył tylko Anand (z Topałowem), a pozostałe partie zakończyły się remisami. Ostatnia partia rozegrana zostanie 28 marca. Dni wolne zaplanowano na: 14, 18, 22 i 26 marca. Rundy zaczynają się o godz. 13.00. Pula nagród wynosi 460 000 dol.

 

Strona organizatora

Relacja na stronie ChessBrains

Partie online na ChessBomb

 

 

Redaktor naczelny czasopisma „Mat”, członek Komisji Młodzieżowej i Komisji Historycznej PZSzach. Napisz do autora: pawel.dudzinski.mat@gmail.com