Fiszer i Pawicka Mistrzami Polski Juniorów do lat 10!

4031

W dniach od 28 lutego do 6 marca 2016 roku w Jastrzębiej Górze rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 10.

Mistrzem Polski Młodzików został Bartosz Fiszer (UKS SP 321 Warszawa – Bemowo), który na dystansie 9 rund zdobył 8 punktów. Bartosz prowadził od początku do końca, a turniej zaczął od efektownych sześciu kolejnych zwycięstw.

mpm_zak_ch

Podium MPM do lat 10. fot. organizatorzy

Drugie miejsce zajął Aleks Bancarewicz (MDK Białystok), a trzecie mający najwyższy ranking spośród wszystkich zawodników Jakub Chyży (KSz Stilon Gorzów Wlkp.).

B_Fiszer_Jastrzebia

Bartosz Fiszer nie miał sobie równych w Jastrzębiej Górze. Fot. organizatorzy

MPM_10_wyniki_M

W turnieju dziewcząt było więcej emocji – na podium znalazły się zawodniczki z taką samą ilością punktów (7,5), a o kolorze medali zadecydowały wartościowania dodatkowe.

mpm_zak_dz

Pierwszym krytetium był mały bucholtz dzięki czemu złoty medal powędrował do Magdaleny Pawickiej (KSz Polonia Wrocław), srebrny do Martyny Starosty (UKS Ognisko Rydułtowy), a brąz do Zuzanny Rejniak (Szachowy Uniwersytet Warszawa).

M_Pawicka_Jastrzebia

Magdalena Pawicka – złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek. fot. organizatorzy

MPM_10_wyniki_K

Organizatorem Mistrzostw na zlecenie Polskiego Związku Szachowego był Pomorski Wojewódzki Związek Szachowy, a dyrektorem Mistrzostw Anna Mrozińska.