90 turniejów na 90 lecie – inauguruje w Koszalinie!

966

AKSz Hetman Politechnika Koszalińska włączył się do akcji 90-lecia Polskiego Związku Szachowego. Tym samym zorganizował w dniach 5-6 marzec turnieje szachowe w formule OPEN i dla dzieci, które przyciągnęły na start ponad 100 zawodników z Regionu.

open pzszach

W turnieju OPEN rozgrywanym 5 marca zawodnicy grali na dystansie  9 rund, tempem 13 minut + 2 sekundy na każdy ruch. Do rywalizacj przystąpiło 34 zawodników.

Turniej wygrał wychowanek Hetmana- Politechniki, a obcenie reprezentujący barwy MKS przy MDK Trzcianka Maciej Adamowicz (8pkt z 9 partii). 2 i 3 miejsce podzielili Mirosław Mielczarski i Ryszard Sokołowski po 7,5 pkt (oboje AKSz Hetman Politechnika Koszalińska).

Maciej Adamowicz wygrywając turniej uzyskał awans do turnieju centralnego, który będzie rozgrywany w Warszawie po przeprowadzeniu 89 turniejów eliminacyjnych.

Szczegółowe wyniki TUTAJ

dzieci pzszach1

W Turnieju dla dzieci rozegranym 6 marca zawodnicy grali na dystansie 6 rund, tempem po 30 minut na zawodnika podczas partii. W turnieju wystartowała rekordowała, jak na warunki klubowe ilość zawodników (71 osób) . Turniej był okazją do wypełnienia norm na V i IV kategorię szachową. Ten wyczyn udał się aż 26 zawodnikom.

Turniej wygrała z kompletem 6 zwycięstw Agnieszka Polakowska z AKSz Hetman Politechnika Koszalińska. Drugie miejsce zajął najlepszy chłopiec w stawce Tadeusz Błahut z z AKSz Hetman Politechnika Koszalińska 5 pkt. Wśród zawodników do IV kategorii najlepszym okazał się Bartłomiej Hryniewski z UKS Szach Gryfice 5 pkt. Rywalizację zawodników bez kategorii szachowych wygrał Antoni Merecki (Pałac Młodzieży Koszalin) zdobywając 5pkt.

dzieci pzszach

Szczególne podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Koszalinie za ufundowanie głównych nagród rzeczowych w turnieju dla dzieci oraz dla Piekarni GS Samopomoc Chłopska w Sianowie za pyszne pączki dla zawodników.

Relację nadesłał Tomasz Kamieniecki – organizator i prezes klubu.