Mistrzostwa Europy BiS 2017 w Polsce!

3959

Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych ponownie w Polsce!

We Lwowie, podczas trwania meczu o Mistrzostwo Świata Kobiet obradował Zarząd Europejskiej Unii Szachowej (ECU). W trakcie obrad uczestniczył w charakterze gościa przedstawiciel Polskiego Związku Szachowego – członek Zarządu Łukasz Turlej. Jednym z punktów agendy było przyznanie imprez mistrzowskich w 2017 roku.

Oferta Polskiego Związku Szachowego na organizację Mistrzostw Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych została wybrana i jedna z największych imprez szachowych na świecie po dwóch latach ponownie zawita do Polski!

spodek_sachy

Arena Mistrzostw Europy 2017 – Katowicki Spodek fot. Karol Bartnik

Miejsce mistrzostw wybrane jest nieprzypadkowo – w pięknej hali Spodka szachiści gościli niejednokrotnie (przy okazji Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, czy Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej). Liczymy, że w 2017 roku pobijemy rekord i przekroczymy magiczną barierę 1.000 uczestników!


ECU_Lviv_LT_ZA

Prezydent ECU Zurab Azmaiparashvili gratuluje Łukaszowi Turlejowi przyznanie praw organizacji Mistrzostw Europy w 2017 roku! fot. Oleksander Prochorow

Planowany termin rozegrania zawodów to 15-17 Grudnia 2017, a miejsce – katowicki Spodek. Mistrzostwa odbędą się przy aktywnym wsparciu Miasta Katowice.

ECU_Lviv_1

Zebranie Zarządu ECU. fot. Jean Michel Rapaire

Polski Związek Szachowy (wraz z partnerami KSz Polonią Warszawa i Fundacją im. Gen. K. Sosnkowskiego w Warszawie) jest prekursorem tej imprezy. W ramach Memoriału Stanisława Gawlikowskiego mistrzostwa w szachach szybkich rozgrywane były o 2005 roku, a w 2010 roku dołączono mistrzostwa w szachach błyskawicznych.

W 2014 roku impreza opuściła Warszawę, a Mistrzostwa zorganizowane był we Wrocławiu przez KSz Polonię Wrocław.