Złoty medal Polski na Olimpiadzie dla Osób z Niepełnosprawnościami!

1216

Wielki sukces polskich szachów! Polska reprezentacja zdobyła złoty medal Olimpiady Online dla osób z niepełnosprawnościami (która odbyła się w dniach 20.11-03.12.2020)

Faza eliminacyjna (7 rund) wyłoniła 4 drużyny, które dalej rywalizować będą w fazie pucharowej. Polskie drużyny fantastycznie rywalizowały aż 2 awansowały do finałów: Polska 1 oraz Polska 3

W półfinale Polska 1 pewnie pokonała Ukrainę 3. Polska 3 uległa wyżej rozstawionej Rosji 1.

W pierwszym meczu finału Polska uległa nieznacznie Rosji 1,5-2,5, w rundzie rewanżowej zwyciężyła 3-1 i ostatecznie przejdzie do historii jako pierwsza złota drużyna Olimpiady!

Najlepszym zawodnikiem Olimpiady był Marcin Molenda – 10 punktów na 11 możliwych!

Polska 3 w małym finale uległa Ukrainie i zajęła bardzo dobre 4 miejsce. Gratulacje dla wszystkich zawodników!

Polska reprezentowana jest przez 3 drużyny:

Polska 1 w składzie: GM Marcin Tazbir, IM Marcin Molenda, FM Łukasz Nowak, WCM Anna Stolarczyk, Aleksander Choroszej, Bogusław Kuma, Andrzej Kozicz, Alicja Jakimczuk

Polska 2 (Niewidomi i Słabowidzący): FM Jacek Stachańczyk, IM Piotr Dukaczewski, Michał Wolański, Emilia Tryjańska, Andrzej Migala, Bartosz Pawelec, Dawid Falkowski, Aleksandra Zielińsa

Polska 3 (Głusi i Niedosłyszący): Mateusz Łapaj, Paweł Piekielny, Krzysztof Chęciak, Zuzanna Łukasik, Maciej Szalko, Mariusz Ćwiek, Szymon Kasperczyk, Malwina Szewczyk

strona

Olimpiada odbędzie się na platformie Tornelo.com, tempo gry 25 minut + 10 sekund za każde posunięcie.