Polacy na podium XXX NATO Chess!

767

Wojskowi szachiści nas nie zawodzą i w roku jubileuszu 20-lecia wejścia Polski do NATO przywożą kolejne trofeum z zakończonych kilka dni temu Mistrzostw NATO Chess 2019. Wicemistrzostwo zdobyte w XXX Mistrzostwach NATO Chess w Berlinie przez drużynę prowadzoną przez ppłk Sławomira Kędzierskiego potwierdza świetną formę ekipy, która przez trzy ostatnie lata stawała na podium:

2017

Jeden złoty i dwa brązowe medale wywalczyli polscy szachiści w klasyfikacji drużynowej mistrzostw NATO, które odbyły się w Budapeszcie z udziałem zawodników z 16 państw. Reprezentanci Wojska Polskiego byli bezkonkurencyjni w turnieju szachów błyskawicznych.

2018

W dn. 4-8 czerwca 2018 r. w Lubbock, TX, USA odbyły się 29. Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa NATO w Szachach. Reprezentacja Wojska Polskiego wygrała rywalizację drużynową w szachach klasycznych (rozgrywanych tempem 40 posunięć na 2 godz. oraz 30 minut na dokończenie partii), pokonując rankingowych faworytów z Niemiec. Łącznie w zawodach wzięło udział 67 osób z 10 państw NATO – Danii, Estonii, Grecji, Holandii, Kanady, Niemiec, Słowenii, Polski, Wielkiej Brytanii i USA. Dodatkowo utworzono drużyny NATO A, NATO B, Weterani A i Weterani B.