Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich Zgierz, 5-6 X 2019

2968

W dniach 5-6 października w Stacji Nowa Gdynia w Zgierzu odbyły się Atlas Mistrzostwa Polski w szachach szybkich.

W rozgrywkach drużynowych wystąpiły 34 drużyny.

Mistrzem Polski została drużyna Wieża wFirma Pęgów – 16 pkt. (Wojciech Moranda 8/9, Peter Michalik 7/9, Filip Dowgird 5,5/9, Joanna Majdan 7/9)
Wicemistrzostwo zdobyła VOTUM SA Polonia Wrocław – 15 pkt. (Oskar Wieczorek 6/9, Daniel Sadzikowski 7,5/9, Piotr Dobrowolski 8/9, Magdalena Harazińska 4,5/9)
Brązowy medal zdobył Wrzos Międzyborów -14 pkt. (Łukasz Cyborowski  5,5/9, Maciej Nurkiewicz 6,5/9, Michał Bartel 6/9, Klaudia Kulon 8,5/9)

pełne wyniki

W turnieju indywidualnym wystartowało 211 zawodników – razem mężczyźni jak i kobiety, dla których przeprowadzona była osobna klasyfikacja rozstrzygająca o medalach Mistrzostw Polski.

Mistrzem Polski został Bartosz Soćko (WASKO Hetman GKS Katowice)- 11/11!
Drugie miejsce zdobył Igor Janik (UKS Hetman Elbląg), a trzecie Kamil Plichta (Gostmat Gostynin)

Mistrzynią Polski została Monika Soćko (WASKO Hetman GKS Katowice)- 8/11 (12 miejsce ogólnie).
Srebrny medal zdobyła Klaudia Kulon (Wrzos Międzyborów), a brązowy Anna Kubicka (SzSON Zagłębie Dąbrowa Górnicza)