DMP I i II Liga 2019

3819

W dniach 7-15 września 2019 roku odbyły się rozgrywki o Drużynowe Mistrzostwo Polski:

Awans do Ekstraligi Szachowej 2020 wywalczyły drużyny:

LKS Wrzos Międzyborów – 15 pkt. 
(Rafał Antoniewski 4/9, Łukasz Cyborowski 5,5/9, Grzegorz Protaziuk 2/3, Maciej Nurkiewicz 6/9, Michał Bartel 6,5/9, Radosław Śliwerski 2,5/6, Klaudia Kulon 7,5/9)

UKS 21 Podlesie – 14 pkt.
(Maciej Klekowski 6/9, Radosław Barski 6,5/9, Jakub Kosakowski 5,5/9, Szymon Walter 5/9, Radosław Dzierżak 7/9, Maria Malicka 4,5/9)

Tyle samo punktów zdobyła drużyna Hetmana Płock, która przez mniejszą liczbę małych punktów zajęła III miejsce.
(Petro Golubko 4,5/9, Alexey Kislinsky 6/9, Mirosław Grabarczyk 5,5/9, Piotr Sabuk 4/9, Karol Kucza 5/9, Anna Kantane 6/9)

do II ligi spadły drużyny KS Laury Chylice, Solnego Grzybowo i RPW Okucia Budowlane Łódź.

I Liga odbyła się w Grodzie Piastów w Dźwirzynie. Organizatorem byłPZSzach, a dyrektorem i sędzią głównym  Łukasz Brożek.

serwis turniejowy


Awans do I Ligi wywalczyły drużyny:

UKS Rodło Opole – 15 pkt.
(Oskar Ogłaza 5/9, Kosma Pacan-Milej 5,5/9, Łukasz Licznerski 6/9, Andrii Punin 5/9, Paweł Kowalczyk 8/9, Martyna Starosta 6/9)

Sz. S.O.N Zagłębie Dąbrowa Górnicza – 14 pkt.
(Zbigniew Pakleza 6,5/9, Artur Jakubiec 4,5/9, Rafał Tymrakiewicz 4,5/9, Dariusz Szoen 6,5/9, Krzysztof Gmaj 4/9, Anna Kubicka 7/9)

OTSz Ostrów Wielkopolski – 14 pkt.
(Jakub Maciejczak 4,5/9, Piotr Dudziński 2/6, Dawid Janaszak 6,5/9, Yulian Malovanyi 7,5/9, Oskar Włodarczyk 0,5/2, Paweł Dudziński 4/6, Maciej Chmielarz 1/4, Milena Czerwińska 5/8,  Beata Andrejczuk 0,5/1)

Z II ligi spadły drużyny (ASSz Lipno Stęszew, UKS Korona Gdańsk, UKS Goniec Staniątki, UKS Rotmistrz Grudziądz, KTS Kalisz, TS-R Hetman 1984 Konin, UKS Wda Lipusz, UKS 21 Podlesie II, Akademia Szachowa Płock, Rzeszowski Klub Szachowy)

II liga – odbyła się w Limbie w Poroninie. Organizatorem na zlecenie PZSzach był UKS przy SP 8 Chrzanów, dyrektorem Marian Sadzikowski, a sędzią głównym Zenon Chojnicki.

serwis turniejowy