II Indywidualny Puchar Europy Szkół – Czarnogóra 11-20 X 2019

367

II Indywidualny Puchar Europy Szkół w Szachach  2019 – Czarnogóra 11.10. – 20.10.2019 w grupach wiekowych U-07, U-09, U-11, U-13 oraz U-15 osobno dla dziewcząt i chłopców.

Polski Związek Szachowy  informuje, iż  Europejska Unia Szachowa oraz Federacja Szachowa Czarnogóry prowadzą w latach 2018 – 2020 pilotażowy projekt o nazwie jak wyżej będący turniejem, w którym należy wykazać się szachową wszechstronnością bowiem rywalizacja przebiega najpierw w szachach klasycznych, następnie w szachach szybkich po czym w szachach błyskawicznych i dopiero wynik sumaryczny zajętych miejsc daje lokatę końcową w całym turnieju (najlepszy wynik definiowany jest przez liczbę równą  3 = 1 + 1 +1).

Komunikat Organizacyjny
Formularz Zgłoszeniowy

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem imprezy i spróbowania swoich sił w szachowym „trójboju”. Informujemy, iż dla promocji tego projektu i zachęcenia zawodników do startu ECU ufundowała dla zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych wg płci (5+5 = 10 osób łącznie) nagrody w postaci miejsca „invited player” w Mistrzostwach Europy Szkół 2020 w Grecji w grupach wiekowych właściwych dla zawodników w roku 2020 oraz bardzo atrakcyjne warunki pobytu i startu w roku 2019 w miejscowości Ulcinj.

Informacje dodatkowe:

  1. PZSzach uzyskał zapewnienie organizatora o możliwości przybycia na turniej zamiast w piątek 11.10., w sobotę 12.10.2019 roku – ma się wówczas znacząco tańszy przelot samolotem linii LOT z Warszawy do Podgoricy i z powrotem – aktualna cena to kwota ok 600 pln w obie strony zamiast ok 1000 pln – oraz niższe koszty pobytu w hotelu o jedna dobę. Za cenę dopłaty ok 80 Pln w obie strony możliwy jest przelot z innych miast w Polsce połączonych lotniczo z Warszawą
  2. Pokoje – organizator oferuje tylko opcję All Inclusive z pobytem w studio rodzinnym typu 2+2 lub 2+3 – cena za osobę za pobyt jest inna przy wykorzystaniu studia przez dwie osoby, a inna przy wykorzystaniu studia przez 3, 4 lub 5 osób – patrz regulamin turnieju.
  3. Polski Związek Szachowy nie organizuje reprezentacji Polski na ten wyjazd, dokonuje jedynie zgłoszenia zawodników reprezentacji do organizatora, natomiast wszystkie sprawy finansowe regulują zawodnicy i towarzyszące im osoby bezpośrednio do organizatora tego turnieju

Wszelkie zapytania, zgłoszenia prosimy kierować na adres biuro@pzszach.pl