Heberla wygrywa XIX Memoriał Mieczysława Najdorfa!

5260

W dniu 14 lipca w Warszawie zakończył się XIX Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Mieczysława Najdorfa, w którym udział wzięło 498 szachistów z 24 krajów świata.

Zwycięzcą Festiwalu został arcymistrz GM Bartłomiej Heberla (Baszta Żnin), który uzyskał 7 punktów z 9 partii i 10 tys. złotych nagrody. Za zwycięzcą z tą samą liczbą punktów uplasowali się arcymistrzowie: Kirill Shevchenko z Ukrainy, Kamil Dragun (KSz Stilon Gorzów Wlkp.) (aktualny mistrz Polski), Jacek Tomczak (Akademia Szachowa Gliwice), Nikola Sedlak z Serbii, Vitaliy Bernadskiy z Ukrainy i  Gukesh D. z Indii. O końcowej klasyfikacji zadecydowała wartościowość pomocnicza.

Wśród pań rywalizację wygrała arcymistrzyni GM Monika Soćko (KSz Hetman GKS Katowice) (5,5 pkt). Na drugim miejscu uplasowała się arcymistrzyni Zhansaya Abdumalik z Kazachstanu (5,0 pkt).

Aż 63 uczestników Festiwalu podwyższyło swoje kategorie szachowe, w tym 4 uzyskało normy na tytuł mistrza międzynarodowego.

Memoriał składał się z 3 turniejów:

A: Open od 2000 ELO z udziałem 131 zawodników.

wyniki

B: Open od 1600 do 2000 ELO z udziałem 148 zawodników wygrał samodzielnie Michał Koziorowicz (KSz Stilon Gorzów Wlkp.)