DMEJ 2019 Pardubice -2 złote medale do lat 12!

3379

W dniach 10-18.07.2019 w Pardubicach (Czechy) odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów. Polska reprezentowana była przez 5 drużyn.

Polscy młodzi zawodnicy we wspaniałym stylu zdobyli dwa złote medale w grupach do lat 12!

W grupie D12 Polki rozstawione były 5 numerem startowym i wystąpiły w składzie:

Maria Siekańska (KSz Stilon Gorzów Wlkp.) – 5,5/7 (II miejsce na szachownicy)
Emilia Szopa
(KKSz Kraków) – 4/7 (III miejsce na szachownicy)

wyniki

W grupie O12 Polacy mieli 3 numer startowy i wystąpili w składzie:

Bartosz Fiszer (UKS SP 321 Warszawa) – 4,5/7 (III miejsce na szachownicy)
Jakub Seemann
(MKSz Rybnik) – 4/7
Hubert Meers (UKS Hetman Koronny Trzebinia) – 3/7
Jan Klimkowski (Smecz Konin) – 7/7!! (I miejsce na szachownicy)

wyniki

W tym roku po raz pierwszy PZSZach zdecydował się na wsparcie drużyn do lat 12 (w tym roku po raz drugi odbyły się zawody także w młodszej grupie wiekowej) i tym bardziej cieszy wspaniały sukces obu reprezentacji!

Gorzej powiodło się drużynom do lat 18. W obu grupach stawka była silna i wyrównana, blisko medalu byli chłopcy, którzy w ostatniej rundzie nieszczęśliwie zremisowali z Holendrami.

Drużyna O18 rozstawiona była z 3 numerem startowym  wystąpiła w składzie:

Szymon Gumularz (KSz Polonia Wrocław) – 3,5/7
Paweł Teclaf (Ormuzd Kartuzy) – 4/7
Jakub Kosakowski (MUKS Stoczek 45 Białystok) – 4,5/7  II miejsce na szachownicy
Patryk Chylewski (KS Laura Chylice) – 3,5/7

wyniki

Drużyny w grupie D18 rozstawione były z 5 i 6  numerem startowym i zajęły odpowiednio 10 i 8 pozycję.

Polska 1:
Alicja Śliwicka (UKS OPP Toruń) – 5,5/7 (II miejsce na szachownicy)
Wiktoria Sowa (UKS Rodło Opole) – 1,5/7

Polska 2:
Honorata Kucharska (MKSz Rybnik) – 4,5/7
Maria Malicka (KSz Polonia Warszawa) – 3/7

wyniki

Warto odnotować, że Polska wygrała klasyfikację medalową, wyprzedzając faworyzowanych Niemców i Bułgarów.

transmisja online

Kapitanami i Trenerami Reprezentacji byli Marek Matlak, Marcin Krzyżanowski i Jędrzej Długosz. Składy drużyn oparte były o wyniki w Mistrzostwach Polski Juniorów oraz Rankingu ELO.