DMPJ Ekstra i I Liga, Ustroń 2019

2456

W dniach 23.06-02.07.2019 roku w DW Globus w Ustroniu Jaszowcu odbyły się rozgrywki o Drużynowe Mistrzostwo Polski: Ekstraliga i I Liga Juniorów.

Mistrzem Polski po raz pierwszy w historii została drużyna LKSz GCKiP Czarna – gratulacje!
Mistrzowie zdobyli 17 punktów i srebrnego medalistę wyprzedzili o 3 punkty  meczowe. Skład: Antoni Kozak (4,5/9), Mieszko Miś (5,5/9), Jakub Chyży (7/9), Tymon Czernek (7,5/9), Joanna Święch (6,5/9), Martyna Wikar (6/9)

Srebrny medal zdobyła VOTUM SA Polonia Wrocław – 14 pkt, występująca w składzie:
Szymon Gumularz (7/9), Maciej Czopor (5/7), Jakub Luberański (4,5/9), Marek Madej (4,5/5), Szymon Starościak (2/4), Magdalena Harazińska (3,5/9), Magdalena Pawicka (5,5/9)

Brązowy medal zdobyła KS Laura Chylice – 11 pkt, występująca w składzie:
Patryk Chylewski (3,5/7), Igor Kowalski (2/5), Jan Kokoszczyński (4,5/6), Bartosz Fiszer (6,5/9), Artur Grządka (0,5/4), Tadeusz Rylski (2/5), Pola Mościcka (6/9), Weronika Zabrzańska (6,5/9)

Najlepsi na szachownicach:
I Jakub Kosakowski (MUKS Stoczek 45 Białystok)
II Michał Koziorowicz (KSz Stilon Gorzów Wlkp.)
III Jakub Chyży (LKSz GCKiP Czarna)
IV Tymon Czernek (LKSz GCKiP Czarna)
V Joanna Święch (LKSz GCKiP Czarna)
VI Weronika Zabrzańska (KS Laura Chylice)

Do I lig spadły drużyny KSz Polonii Warszawa i UKS Ognisko Rydułtowy

pełne wyniki

W pierwszej lidze dwie drużyny podzieliły pierwsze miejsce i awansowały do ekstraligi.

Zwycięstwo odniósł UKS Pionier Jastrzębie Zdrój – 15 pkt grający w składzie: Paweł Teclaf (6/8), Bartłomiej Niedbała (3,5/6), Tomasz Gałuszka (2/4), Mateusz Dziendziel (4/9), Jakub Herwy (5,5/9), Zuzanna Adamczyk (4/6), Agnieszka Buchta (2,5/3), Lena Obrochta (7,5/9)

Drugie miejsce zajął UKS Hetman Koronny Trzebinia -15 pkt w składzie: Miłosz Szpar (5,5/9), Michał Redzisz (4,5/9), Sebastian Półtorak (6,5/9), Hubert Meers (7/9), Weronika Łęczek (8,5/9), Milena Ślusarczyk (3/9).

Trzecie miejsce zajął UKS Czternastka Warszawa – 12 pkt, który wystąpił w składzie: Jakub Fus (7/9), Jonasz Baum (7,5/9), Jakub Janeczko (0,5/6), Szymon Pancewicz (4,5/7), Paweł Sidorczuk (2,5/5), Aleksandra Tarka (3,5/9), Zuzanna Rejniak (6/9)

najlepsi na szachownicach:
I Jakub Fus (UKS Czternastka Warszawa)
II Jonasz Baum (UKS Czternastka Warszawa)
III Tymon Ochędzan (KTS Kalisz)
IV Hubert Meers (UKS Hetman Koronny Trzebinia)
V Weronika Łęczek (UKS Hetman Koronny Trzebinia)
VI Lena Obrochta (UKS Pionier Jastrzębia Góra)

Do II Ligi spadły KKSz Kraków 1893, MAT Myślenice i UKS Smecz Konin

pełne wyniki

strona mistrzostw
profil na FB
serwis turniejowy Ekstraliga
serwis turniejowy I Liga
transmisja online