Grenke 2019

2502

W dniach 20-29.04.2019 odbędą się rozgrywki Grenke Chess Classic 2019.

Strona turnieju

W arcymistrzowskim turnieju kołowym wystąpi 10 zawodników, z Magnusem Carlsenem (Norwegia), Fabiano Caruaną (USA), czy
Viswanathanem Anandem nJa czele. W turnieju wystąpi zwycięzca Openu z 2018 roku 15-letni Vincent Keymer (Niemcy)

Równolegle do kołówki odbył się także jeden z największych i najsilniejszych Openów na świecie. (18-22.04.2019). W Openie wystąpiła duża grupa zawodników z Polski.

Pierwsze miejsce podzieliło aż 8 zawodników, którzy zgromadzili 7,5 pkt. z 9 partii. Ostatecznie najlepszego buchholtza miał Daniel Fridman (Niemcy)

Najlepszym Polakiem był GM Grzegorz Nasuta (MUKS Stoczek 45 Białystok) – 33 miejsce (6,5/9).
Na wyróżnienie zasługuje występ Mistrza Polski do lat 18 Patryka Chylewskiego (KS Laura Chylice), który zajął 50 miejsce (6,5/9) i na rundę przed końcem wypełnił drugą normę na mistrza międzynarodowego – gratulacje!

W pierwszej setce znalazło się jeszcze dwóch Polaków, którzy zgromadzili 6 punktów: Piotr Goluch (UKS SP 3 w Bogatyni) oraz Jakub Kosakowski (MUKS Stoczek 45 Białystok). Tyle samo punktów zdobyła WGM Klaudia Kulon (LKS Wrzos Międzyborów) -116 miejsce. WIM Anna Warakomska (Akademia Szachowa Gliwice) zdobył 5 punktów i zajęła 330 miejsce.
W turnieju udział wzięło aż 900 zawodników.