Brązowy Medal Marcina Tazbira na MŚ Osób Niewidomych i Słabowidzących Cagliari 2019!

1453

W dniach 5-15.04.2019 w Cagliari (Włochy) odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Świata Osób Niewidomych i Słabowidzących.

Reprezentanci powołani przez Polski Związek Szachowy: Marcin Tazbir, Jacek Stachańczyk, Piotr Dukaczewski, Michał Wolański oraz Andrzej Migala wspaniale wystąpili w zawodach.

Marcin Tazbir oraz Piotr Dukaczewski zdobyli 7 punktów z 9 partii i podzielili 2-4 miejsce. Marcin zajął III miejsce i wywalczył brązowy medal, a Piotr zajął pierwsze miejsce poza podium.

9 miejsce zajął Jacek Stachańczyk (6 pkt.). Michał Wolański (rozstawiony z 45 numerem) był jedną z największych niespodzianek mistrzostw, zajął wysokie 12 miejsce (6 pkt.) i zyskał ponad 60 punktów ELO. Andrzej Migala zdobył 4,5 pkt i zajął miejsce w środku stawki.