Bomba w górę !! Monika Soćko i Radosław Wojtaszek królują na Służewcu

1435

Wyścig o trofea Turnieju Karnawałowego rozpoczął się 9 lutego o godzinie 10 od obowiązkowego w każdej partii I rundy ruchu skoczkiem, który nawiązywał do symbolu Toru Wyścigów Konnych.

Wystartowało czterdziestu zawodników Turnieju Open i dwadzieścia dwie zawodniczki Turnieju Kobiet im. Ireny Eris, w tym wielu utytułowanych szachistów (8 arcymistrzów). Turniej zaszczycili swoją obecnością Prezes PZSzach GM Radosław Jedynak, który zagrał w Turnieju Open oraz Pani Anna Maria Sobierajska – przedstawiciel Toru Wyścigów Konnych Służewiec.

Najlepszym w Openie okazał się arc. Radosław Wojtaszek zdobywając 6 pkt., a w Turnieju Kobiet im. Ireny Eris zwyciężczynią została arc. Monika Soćko z wynikiem 5,5 pkt.

Wyniki szczegółowe

Tabela wyników OPEN

Tabela wyników Turnieju Kobiet

 

Zdobywcy miejsc I-VII w Turnieju Open oraz zdobywczynie miejsc I-VII w Turnieju Kobiet im. Ireny Eris otrzymali nagrody pieniężne oraz bardzo atrakcyjne zestawy luksusowych kosmetyków dr Ireny Eris (I-V miejsca). Wśród nagród dodatkowych dla medalistów i medalistek znalazły się ciekawe i wartościowe publikacje: książka “Mistrzynie” z autografem i dedykacją dr Ireny Eris oraz “Szachy wojenne 1914-1918. Drogi do niepodległości” Pawła Dudzińskiego.

Galeria zdjęć