Jan-Krzysztof Duda wicemistrzem świata w szachach błyskawicznych!

5619

W zakończonym właśnie turnieju w Sankt-Petersburgu wielki sukces odniósł Jan-Krzysztof Duda, który zajął drugie miejsce zdobywając tytuł Wicemistrza Świata. Mistrzem został Magnus Carlsen (16,5 pkt.), który zaledwie o pół punktu wyprzedził naszego reprezentanta. Trzecie miejsce, z wyraźną jak na ten poziom zawodów stratą 2,5 pkt. do zwycięzcy, zajął Hikaru Nakamura. *Wyniki*

Dwaj pierwsi zawodnicy zdecydowanie zdominowali drugi dzień mistrzostw. Obaj uzyskali fenomenalny rezultat po 7,5 z 9 partii. O tytule zdecydował lepszy wynik z pierwszego dnia zawodów.

Jan-Krzysztof Duda tym pieknym akcentem ukoronował znakomity 2018 rok – przypomnijmy: tytuł mistrza Polski, wejście do 20 światowego rankingu, znakomity występ na olimpiadzie szachowej. Gratulacje !!!

*   *   *   *

W dniach 26-30.12.2018 w Sankt Petersburgu (Rosja) odbywają się Mistrzostwa Świata w Szachach Szybkich i Błyskawicznych.

W Mistrzostwach udział bierze 204 zawodników oraz 124 zawodniczki, w tym trzech Polaków:

Jan Krzysztof Duda (MKS MOS Wieliczka),

Kacper Piorun (KSz Stilon Gorzów Wlkp.)

oraz Kamil Mitoń (KSz Hetman GKS Katowice).

W turnieju występuje praktycznie cała czołówka światowa, a listy startowe w turnieju rapid otwierają mistrz świata Magnus Carlsen (Norwegia) oraz Anna Muzyczuk (Ukraina),
a w turnieju blitza Carlsen oraz Nana Dżagnidze (Gruzja)