Klubowy Puchar Europy – medale Polaków!

2817

W dniach 12-18 października 2018 w Porto Carras odbył się Klubowy Puchar Europy.

Mistrzem Europy został Mednyi Vsadnik Sankt Petersburg (Rosja), wicemistrzem Europy została drużyna AVE Novy Bor (Czechy), w którym wystąpili Radosław Wojtaszek i Mateusz Bartel – gratulacje!

Radosław wystąpił na 1 szachownicy, zdobył 4 punkty z 6 partii i indywidualnie zajął 2 miejsce, przed mistrzem świata Magnusem Carlsenem.
Mateusz był zawodnikiem rezerwowym zdobył 2 punkty z 2 partii.

Jolanta Zawadzka zdobyła 2 punkty z 4 partii, a jej drużyna ES Thessalonikis (Grecja) zajęła 22  miejsce
Bardzo dobre zawody rozegrała Edyta Jakubiec, która zdobyła 5 punktów z 7 partii i zarobiła 27 punktów ELO na pierwszym stole wystąpił Artur Jakubiec, który zdobył 4,5 punktów z 7 partii. Ich drużyna SF Wirtzfeld (Belgia) zajęła 34 miejsce.

W turnieju Open wystąpiło 61 drużyn. Z Polski nie brała udziału żadna drużyna.

wyniki Open

Klubowym Mistrzem Europy Kobiet została drużyna Cercle d’Echecs de Monte-Carlo  (Monako). Na 3 szachownicy  bardzo dobrze wystąpiła Monika Soćko, która zdobyła 5 punktów z 7 partii i indywidualnie zajęła 2 miejsce na  III szachownicy – gratulacje!

wyniki kobiet

W turnieju Kobiet wystąpiło 12 zespołów. Podobne jak w turnieju Open nie wystąpiła polska drużyna.

Sędzią Głównym zawodów był IA Tomasz Delega. Sędzią meczowym była Magdalena Kowara