VII Finał Akcji „Szachiści grają dla Polonii” – SENAT RP

751

9 kwietnia 2018 roku w gościnnych salach Senatu RP odbył się już VII Finał Akcji „Szachiści grają dla Polonii”. Patronat Honorowy nad Akcją ponownie objął Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który oficjalnie otworzył Turniej Finałowy. W turnieju udział wzięło 64 młodych szachistów, wyłonionych z turniejów eliminacyjnych rozegranych głównie w okresie mikołajkowym.

Najlepszymi w turnieju zostali:

I miejsce – Gracjan Grzesik (K.Sz. Hetman Koszalin)
II miejsce – Iwo Karolczuk (MUKS Stoczek 45 Białystok)
III miejsce – Jakub Herwy (AKS Mikołów)
IV miejsce – Maciej Jeda (K.Sz. Hetman Nowe Miasto Lubawskie)
V miejsce – Adrian Budzisz (MUKS Stoczek 45 Białystok )
VI miejsce – Szymon Malinowski (TKKF „Rzemyk” Gdynia)

Przypomnijmy, celem akcji „Szachiści grają dla Polonii jest popularyzacja szachów w całym kraju, integracja środowiska szachowego, pozyskanie środków finansowych na rzecz zaproszenia dzieci Polaków z zagranicy na obóz szachowy Wakacje z szachami, popularyzacja idei budowania relacji Polonii zagranicznej z Polską, promocja szachów w lokalnych społecznościach oraz środowiskach polonijnych, budowa relacji środowiska szachowego z władzami centralnymi i samorządowymi.

Szczegółowe wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_2559/results.html?l=pl&tb=10

Relacja turnieju w mediach Senatu: https://www.senat.gov.pl/aktualnosci/art,10560,final-turnieju-szachisci-graja-dla-polonii.html
https://web.facebook.com/SenatRP/posts/779731965551475 

Polski Związek Szachowy reprezentowany był przez Krzysztofa Górę – Wiceprezesa Zarządu ds. Sportu Powszechnego,  Annę Mrozińską – Członka Zarządu ds. Sportu Wyczynowego (Koordynator Akcji) i Annę Harazińską – Specjalistkę ds. Sportu Powszechnego. Turniej po raz kolejny profesjonalnie poprowadziła Magdalena Judek.