M. Tazbir wygrywa Memoriał T. Rakowieckiego w Łodzi

931

Arcymistrz MARCIN TAZBIR  Mistrzem Łodzi w szachach szybkich na rok 2018 -zwycięzcą  Memoriału   Mistrza Tomasza Rakowieckiego .

Sprawozdanie oraz zdjęcia przesyła jeden z organizatorów Paweł Flis – Prezes RPW Okucia Budowlane Łódź.

W niedzielę 18 marca na gościnnym  Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego zostały rozegrane otwarte Mistrzostwa Łodzi w szachach szybkich – Memoriał Mistrza Tomasza Rakowieckiego.

Dominik Orzech i Marcin Tazbir zajęli pierwsze dwa miejsca w Memoriale T. Rakowieckiego

W  zawodach startowało 85 zawodników z różnych regionów Polski i z Ukrainy.

Zwyciężył faworyt Arcymistrz Marcin Tazbir 7,5 punkta z 9-ciu (przy trzech remisach). Drugie  miejsce zajął zawodnik łódzkiego pierwszoligowego klubu RPW Okucia Budowlane Mistrz Międzynarodowy Dominik Orzech 7 punktów (tylko 4 remisy) przed Mistrzem Rafałem Przedmojskim również 7 punktów, który wyprzedził lepszą wartościową Mistrza FIDE Michała Bartla-Szefa Wyszkolenia Polskiego Związku Szachowego, brata znakomitego reprezentanta Polski Mateusza Bartla (obecnie grającego w Mistrzostwach Europy w Gruzji).

Marcin Tazbir po emocjonującej partii pokonał Prezesa Łódzkiego Związku Szachowego Sylwestra Bednarka.

Miejsca 5-10 z ilością punktów 6,5 zajęli kolejno w/g dodatkowej wartościowości Arcymistrz Krzysztof Jakubowski, Artiom Omelia z Ukrainy, Mistrz Olaf Michalski z Łodzi, Mistrz Adam Deszczyński z Warszawy, Wadim Razin z Ukrainy i młody obiecujący Mistrz FIDE Filip Cukrowski z Wrocławia .

Najlepszą kobietą okazała się Mistrzyni Międzynarodowa Grażyna Szmacińska z Łodzi .

Najlepszy junior do lat 10 –  Piotr Stępień – 4 punkty
Najlepszy junior do lat 14 – Jonasz Baum – 6 punktów
Najlepszy junior  do lat 14 z Łodzi –Piotr   Stępień  – 4 punkty

W przerwie między rundami, wygraną w doskonałym stylu  partię Mistrza Rakowieckiego z bardzo silnym Arcymistrzem Adamem Kuligowskim ówczesnym reprezentantem Polski, zaprezentował Arcymistrz Marcin Tazbir .

Dyrektorem Turnieju był Krzysztof Żurkiewicz, a zawody sędziował bardzo sprawnie sędzia Klasy Międzynarodowej, –  najlepszy polski sędzia w roku 2015 Michał Weisig –zdobywca specjalnej nagrody „Hetman” w kategorii „Sędzia Roku” przyznawanej przez Polski Związek Szachowy.

Fundatorem nagród był Łódzki Związek Szachowy i kolega z drużyny Anilany Tomka -Mistrz FIDE Zbigniew Bator .

Organizatorzy Łódzki Związek Szachowy, klub Szachowy RPW Okucia Budowlane Łódź, Fundacja im.Akiby Rubinsteina w Łodzi dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji kolejnej tak silnej imprezy w naszym mieście oraz uczestnikom i  zapraszają za rok!