Mistrzostwa Świata do lat 20

4770

W dniach 12-26.11.2017 roku w Tarvisio (Włochy) odbyły się Mistrzostwa Świata do lat 20.

Polskę reprezentowała trójka zawodników: w grupie Open IM Łukasz Jarmuła (KSz Hetman Katowice) oraz Łukasz Nowak (KSz Polonia Warszawa), w grupie Dziewcząt WIM Oliwia Kiołbasa (MUKS Stoczek 45 Białystok).

Polacy nie odnieśli sukcesu we Włoszech, wszyscy stracili na rankingu. W turnieju Open Łukasz Jarmuła zdobył 6 punktów z 11 rund i zajął 56 miejsce.

Łukasz Nowak w pierwszej części turnieju zdobył tylko 1 punkt z 5 partii, jednak świetny finisz w którym zdobył 5 punktów z 6 partii pozwolił na zajęcie 68 miejsca -wyższego niż startowy (94).

Mistrzem Świata został Aryan Tari (Norwegia), który wyprzedził Manuela Petrosjana (Armenia)  oraz Chithambrama Aravinndha (Indie) – wszyscy po 8,5 pkt.

W turnieju Kobiet Oliwa Kiołbasa zdobyła 6 punktów i zajęła 37 miejsce. 6 remisów z niżej rozstawionymi przeciwniczkami w środkowej części turnieju nie pozwoliły naszej zawodniczce nawiązać walki o czołowe lokaty.

Mistrzynią Świata została Zhansaya Amdumalik, która w 2016 roku wygrała Memoriał Radzikowskiej we Wrocławiu. Reprezentantka Kazachstanu zdominowała rozgrywki, zdobyła 9,5 punktu i wyprzedziła o cały punkt Anastazję Parazminę (Rosja) i Jennifer Yu (USA).

Strona Mistrzostw

Transmisja Open
Transmisja Kobiet

Wyniki Open
Wyniki Kobiet