KSz Polonia Wrocław Drużynowym Mistrzem Polski Juniorów!

3224

W dniach 21-30.07.2017 w Szczyrku odbyły się rozgrywki trzech ligi juniorskich: Ekstraligi, I Ligi (organizatorem obydwu lig jest MKSz Rybnik) oraz II Ligi (organizator UKS Pałac Młodzieży Katowice).

Strona Lig

Drużynowym Mistrzem Polski Juniorów została w pełni zasłużenie drużyna VOTUM SA Polonia Wrocław, która wygrała wszystkie mecze!

Drużyna VOTUM SA Polonia Wrocław Drużynowym Mistrzem Polski. fot. kochamszachy.eu

Polonia wystąpiła w składzie: Kamil Nowak (6/9), Szymon Gumularz (7/9), Maciej Czopor (7/9), Michał Fiedorek (7/9), Katarzyna Dwilewicz (3,5/9), Magdalena Harazińska (6/9).

Srebrny medal zdobyła KS Laura Chylice dla której jest to pierwszy medal w historii. Skład Laury: Mikołaj Winiarski (3/9), Patryk Chylewski (5/9), Daniel Sanz Wawer (7,5/9), Jan Golecki (5/9), Karolina Olechnicka (3,5/9), Monika Marcińczyk (5/9).

Brązowy medal powędrował do Hetmana GKS Katowice w składzie: Wiktor Gazik (7,5/9), Michał Karpus (4,5/9), Artur Oborski (4/9), Michał Pełka (5,5/9), Anna Kubicka (5/9), Liwia Jarocka (5,5/9).

Spadek z najwyższego szczebla rozgrywek zanotowały grający w odmłodzonym składzie KSz Stilon Gorzów Wlkp. oraz KSz Hańcza Suwałki.

 Wyniki

Zwycięzcą pierwszej ligi została drużyna LKSz GCKiP Czarna w składzie: Miłosz Szpar (6,5/9), Antoni Kozak (6,5/9), Mieszko Miś (8/9), Bartłomiej Kucharski (6,5/9), Joanna Święch (7/9), Martyna Wikar (7,5/9).

Drugie miejsce i awans wywalczyła Krakowski Klub Szachistów 1893 który wystąpił w składzie: Krzysztof Łukasiewicz (4,5/9), Sebastian Gołda (6,5/9), Krzysztof Szczurek (8,5/9), Łukasz Święch (6/9), Anna Marczuk (6/9) i Emilia Dyląg (8/9).

Do II ligi spadły trzy ostatnie drużyny: UKS Korona Gdańsk, UKS Hetman Koronny Trzebinia oraz TS Wisła Kraków.

wyniki

W drugiej lidze wystartowały 32 drużyny. Aż trzy drużyny zgromadziły po 16 punktów i wszystkie awansowały do I ligi:

KTS Kalisz: Maciej Adamczewski (7/11), Filip Janiszewski (7,5/11), Tymon Ochędzan (5/11), Oskar Dixa (10,5/11), Aleksandra Kubasik (5,5/11), Weronika Wawrzyniak (4,5/11)

MAT Myślenice: Mateusz Brożyna (5,5,11), Arkadiusz Piwowarczyk (5,5/11), Jakub Suder (9/11), Dariusz Dziewoński (9/11), Aniela Mazanowska (2/11), Jonna Furtak (8,5/11)

KSz Miedź Legnica: Kacper Grela (9,5/11), Anna Karykowska (8,5/11), 5,5/11), Jerzy Eigner (5/11), Maria Elena Lascar (6,5/11), Weronika Szachniewicz (2,5/11).

Z II ligi spadły drużyny: Adamietz Strzelce Opolskie, AZS Politechnika Poznań, GKSz Hetman Pilzno, UKS Giecek Radków, MUKS MDK Śródmieście II Wrocław, KKSz Urania Krosno, SzSon Zagłębie Dąbrowa Górnicza oraz STMGK Strzelce Krajeńskie.

Serwis Turniejowy II Liga