3 medale na Mistrzostwach Europy w solvingu, Ryga

923

Tradycyjnie świetnie spisali się reprezentanci Polski na Mistrzostwach Europy w solvingu. Piotr Murdzia zdobył w klasyfikacji indywidualnej zloty medal (to już 9 zloty medal Piotra w ME), tuż za nim uplasował się Kacper Piorun, na szyi którego zawisł medal srebrny.

Aleksander Miśta, który prowadził po pierwszym dniu musiał ostatecznie zadowolić się miejscem 12. Piotr Górski ukończył zawody na miejscu 21, a Ryszard Królikowski 32.

Również drużyna w składzie: Kacper Piorun, Aleksander Miśta, Piotr Górski i Piotr Murdzia stanęła na najwyższym stopniu podium.

Wyniki indywidualne.

Wyniki drużynowe.

Zadania (bez rozwiązań).

Rozwiązania zadań.

Gratulujemy!

W dniach 13-14 maja br w Rydze (Łotwa) zostaną rozegrane Mistrzostwa Europy w Rozwiązywaniu Zadań Szachowych (solvingu). Polskę reprezentować będą:

1. Kacper Piorun (aktualny mistrz świata)
  2. Piotr Murdzia (aktualny wicemistrz świata)