Trwają Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów

3090

w dniach 23-31 lipca, w Suchedniowie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Zarówno w Ekstralidze, jak i I lidze wystąpiło po 10 drużyn. Z kolei w Iwoniczu z udziałem 31 drużyn rozegrano II ligę juniorów.

Drużynowym Mistrzem Polski Juniorów została drużyna UKS Rodło Opole, która zgromadziła 16 pkt. w składzie: Michał Wiśniewski, Jan Pułtorak, Paweł Teclaf, Oskar Ogłaza, Paulina Kopica, Wiktoria Sowa.

Drużyna z Opola obroniła tytuł zdobyty w 2015 roku – Gratulacje!

Drugie miejsce zajęła drużyna KSz Hetman Katowice (16 pkt.) w składzie: Łukasz Jarmuła, Wiktor Gazik, Mateusz Lis, Michał Pełka, Weronika Gazikowa, Zuzanna Kulpa i  Rafał Jobda.

Obie drużyny zdobyły po 16 punktów, a o mistrzostwie zadecydowała większa liczba małych punktów.

Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Votum SA Polonia Wrocław (14 pkt.) w składzie: Kamil Nowka, Kacper Grela Szymon Gumularz, Maciej Czopor Radosław Dytman, Aleksandra Dadełło i Magdalena Harazińska.

Z Ekstraligi spadły drużyny KKSz 1893 Kraków oraz ŻKSz Żary

DMPJ_ekstra_wyniki

Najlepsi na szachownicach:

I – Łukasz Jarmuła 7/9

II – Wiktor Gazik 8/9

III – Paweł Teclaf 8,5/9

IV – Ziemowit Ossoliński 7/9

V – Weronika Gazikowa 8/9

VI – Magdalena Harazińska 7,5/9

SERWIS TURNIEJOWY EKSTRALIGI

TRANSMISJA PARTII NA ŻYWO (EKSTRALIGA)

Do Ekstraligi awansowały dwie najlepsze drużyny:

Javena Hańcza Suwałki (16 pkt.) w składzie: Dawid Mockun , Rafal Buraczewski, Michalina Rudzińska, Michał Wierzbicki, Julia Murawko i Kinga Wołągiewicz

KS Laura Chylice (15 pkt.) w składzie: Mikołaj Winiarski, Patryk Chylewski, Danie Sanz Wawer, Jan Kokoszczyński, Karolina Olechnicka oraz Pola Mościcka.

Do 2 ligi spadł drużyny MDK Fabryczna Wrocław, AKSz Politechnika Koszalińska oraz MMKS Wieniawa Leszno.

DMPJ_1_liga

Najlepsi na szachownicach:

I – Przemysław Piotrowski 8,5/9

II – Rafał Buraczewski 8,5/9

III – Mieszko Miś 7,5/9

IV – Michał Wierzbicki 7/9

V – Julia Murawko 6,5/9

VI – Pola Mościcka 8,5/9

SERWIS TURNIEJOWY I LIGI

TRANSMISJA PARTII NA ŻYWO (I LIGA)

Do I ligi awansowały 3 najlepsze zespoły:

UKS Pionier Jastrzębie Zdrój, (19 pkt.) UKS Czternastka Warszawa (16 pkt.) oraz Frupp Chrobry Gniezno (15 pkt.)

Do rozgrywek okręgowych spadły MUKS Śródmieście Wrocław II, UKS Hetman Częstochowa, UKS Ognisko Rydułtowy II, MUKS SZS Cieszyn, UKS TSz Zieloni Zielonka, Adamietz Strzelce Opolskie oraz UKS Hetman Puszcza Mariańska

DMPi_II_liga

Najlepsi na szachownicach:

I – Antoni Szustakowski 9,5/10

II – Aleksander Kuś 10/11

III – Jan Golecki 9/11

IV – Jonasz Baum 9,5/11

V – Katarzyna Dwilewicz 9,5/11

VI – Paulina Raczykowska 10,5/11

SERWIS TURNIEJOWY II LIGI

TRANSMISJA PARTII NA ŻYWO (II LIGA)