Srebrny medal Śliwickiej na Hybrydowych MEJ

1821

W dniach 15-21 października 2021 odbyłysię Hybrydowe Mistrzostwa Europy Juniorów w Szachach. Rywalizacja toczyła na platformie Tornelo w grupach wiekowych od 8 do 20 lat.

Srebrny medal w grupie do lat 20 wywalczyła Alicja Śliwicka (UKS OPP Toruń). Polskie szachistki zajęły drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Gratulacje!

Blisko medali byli Antoni Radzimski (UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój O10, Jakub Seeman O14 (Szach Mat Zabrze) oraz Tymon Czernek O16 (LKSz GCKiP Czarna), którzy przez większość turnieju byli w ścisłej czołówce zawodów. Ostatecznie zawody zakończyli na 4, 5 i 8 ósmym miejscu. W czołowej dziesiątce zawody ukończyli Zuzanna Kamińska (8 miejsce G8), Filip Ochędzan (miejsce O10), Karolina Figa (7 miejsce G10), Patryk Cieślak (6 miejsce O12), Flawian Krawczyk (6 miejsce O14), Maria Siekańska (8 miejsce G16), Irena Hertlein (6-7 miejsce G16), Monika Marcińczyk (10 miejsce G18)

Polskę reprezentowało 42 zawodników, głównie w młodszych grupach wiekowych. Zawodnicy grali w dwóch miejscach w Polsce w Hotelu Novotel Centrum Warszawa oraz Ośrodku Konferencyjnym Innowacja w Zabrzu. Zawody sędziowali Ryszard Królikowski, Paweł Rymarowicz, Anna Kohut i Katarzyna Krajewska.