Brązowy medal mistrzostw Europy dla polskiej firmy PROBIT Sp. z o.o.!

534

W weekend 3-4 października 2020 po raz pierwszy odbyły się Mistrzostwa Europy Firm online. Turniej odbywał się systemem szwajcarskim, do którego można było zgłosić dowolną liczbę zawodników. Do klasyfikacji drużynowej liczyła się suma punktów trzech najlepszych reprezentantów danej firmy. W turnieju wzięła udział jedna polska firma – wrocławski PROBIT Sp z o.o., która w środowisku szachowym znana jest jako sponsor turniejów już od wielu lat.

W pierwszy dzień rozegranych zostało 7 partii tempem 10 minut + 2 sekundy za ruch, a w drugi 9 partii tempem 5 minut + 2 sekundy za ruch.

Zawody wygrała drużyna Sberbank z Rosji, która w oba dni okazała się najlepsza. Za nią uplasowała się gruzińska Khareba. Trzecie miejsce zajęła natomiast firma PROBIT Sp z o.o.,  ex aequo z UE “Information and Computing Center Ministry of Finance of the Rep. of Belarus”.

Wrocławianie w składzie Jolanta i Magdalena Zawadzkie, Michał Mirosław oraz Tomasz Gromek pierwszego dnia zajęli 3 miejsce, a drugiego 5, jednak starczyło to do zdobycia medali.