Akademickie Mistrzostwa Polski

1592

W dniach 18-20 stycznia 2019 roku w Chorzowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski.

W mistrzostwach zagrało się 231 zawodników i 81 zawodniczki z 45 uczelni.

W turnieju indywidualnym aż pięciu zawodników zdobyło 7,5 pkt. i podzieliło 1 miejsce.

GM Krzysztof Jakubowski

Ostatecznie Akademickim Mistrzem Polski został GM Krzysztof Jakubowski (ALK Warszawa), który wyprzedził GM Bartłomieja Macieję (Uniwersystet Warszawski), FM Mikołaja Tomczak (ALK Warszawa) minimalnie gorsze wartościowanie mieli IM Maciej Mroziak (UŚ w Katowicach) oraz GM Kacper Piorun (ALK Warszawa)

W turnieju kobiet samodzielne zwycięstwo odniosła WIM Anna Kubicka (UE Katowice) – 7,5 pkt, która wyprzedziła WGM Klaudię Kulon (UE Poznań) WGM, Joannę Majdan (ALK Warszawa) oraz WIM Oliwię Kiołbasę (Uniwersytet Warszawski) i WIM Mariolę Woźniak (Uniwersytet Jagielloński Kraków) – wszystkie po 7 pkt.

WIM Anna Kubicka

W turnieju drużynowym wszystkie mecze wygrała Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie ( Kacper Piorun 5/8, Krzysztof Jakubowski 5/8, Mikołaj Tomczak 8,5/9, Filip Bargłowski 8/9, Aleksander Kaczmarek 7/8, Maciej Kowalec 2,5/3, Joanna Majdan 5,5/8, Beata Andrejczuk 1/1).

Srebrni medaliści AGH Kraków zdobyli 15 punktów (Daniel Sadzikowski 4,5/8, Mirosław Lewicki 5,5/9, Marcin Molenda 5,5/9, Marcin Smółka 6/9, Michał Popiół 4/9, Konrad Gawiec 1/1, Aleksandra Lach 8/8, Magdalena Mucha 1/1)

Brązowy medal zdobył Uniwersytet Jagielloński w Krakowie – 13 punktów. (Piotr Mucha 0,5/8, Jerzy Kyc 4,5/9, Maciej Brzeski 7,5/9, Dominiczk Marczuk 7/9, Marcin Chmiel 7,5/9, Adam Choina 1/1, Mariola Woźniak 4,5/6, Sabina Jabłońska 1/3)