Memoriał Krystyny Hołuj-Radzikowskiej 2018

1517

W ostatniej części Memoriału w meczu szachów szybkich drużyna Reszty Świata pokazała swoją siłę i pewnie pokonała reprezentację Polski 7,5-2,5! Najlepszą zawodniczką drużyny Reszty Świata, ale również całego Meczu została Zhansaya Abdumalik z Kazachstanu. Najmłodsza uczestniczka Meczu odebrała również specjalny puchar za to osiągnięcie!

Podsumowując cały Memoriał należy pogratulować organizatorom pod kierunkiem WGM Jolanty Zawadzkiej zarówno nowatorskiego pomysłu jak i jego sprawnej realizacji. Trzy różnorodne mecze zamiast standardowej „kołówki”, wsparte turniejami dodatkowymi, znakomicie podniosły poziom emocji oraz zainteresowania kibiców. Było to świetne wydarzenie szachowe, zaś dla naszych zawodniczek okazja do rewanżu będzie, miejmy nadzieję, już za rok.

*   *   *   *

W dwóch ostatnich rundach klasykiem polskie zawodniczki odrobiły straty i ostatecznie mecz zakończył się remisem zarówno w punktach meczowych 5:5 jak i w małych punktach 12,5:12,5. Najlepszy wynik indywidualny osiągnęła IM Karina Szczepkowska (3,5 z 5).

Festiwalowi turniej otwarcia open grany nietypowym tempem 8+4 wygrał IM Piotr Dobrowolski, grało 48 uczestników.

W turnieju open kobiet w szachach szybkich 10+5 zwyciężyła WGM Joanna Majdan (6,5 z 7), wystartowało 26 zawodniczek.

Ciekawostką festiwalu był turniej szachów baskijskich w których grano dwie partie … jednocześnie. Zwyciężyła Reszta Świata 8:2, zaś indywidualnie najlepszy wynik osiągnęła IM Elisabeth Paehtz.

W poniedziałek i wtorek 10-11 grudnia kolejne emocje – dwukołowy mecz Polska-Reszta Świata w szachach szybkich.

*   *   *   *   *   *   *   *

Od 3 grudnia we Wrocławiu trwa memoriał Krystyny Hołuj-Radzkowskiej. W 2018 r. formuła turnieju kołowego zamieniona została na 5-rundowy mecz Polska-Reszta Świata obok którego zaplanowanych jest szereg imprez towarzyszących.

Po 3 rundach meczowych prowadzi Reszta Świata 4:2 (na szachownicach 8:7). Najlepszy indywidualnie wynik ma IM Karina Szczepkowska 2,5 z 3.

Zapraszamy do śledzenia partii na oficjalnej stronie Festiwalu